Jak VÁŠ DĚTSKÝ VZTAH S MÁMOU formoval, kým jste teď? 👣

Může prvních pár dětských let ovlivnit celý náš další život? Spousta chytrých lidí si myslí, že ano, a my to dnes společně naťukneme.

Můžeme si udělat takový 💡​ jednoduchý test:

Jak zareagujete, když vás někdo odmítne?

Představte si situaci, že pozvete svou kamarádku na kafe nebo cokoli, abyste si popovídali, a ona řekne: „Ráda bych tě viděla, ale dnes se mi to nehodí.“

😊 Vezmete to v pohodě? Navenek i uvnitř?

Nebo v pohodě jen vypadáte, zatímco uvnitř pocítíte, že vás to odmítnutí zabolelo? 💔

Nebo si pomyslíte, že se kamarádka beztak jen vymlouvá? 😡

Vaše reakce, ať už jakákoli, může mít původ v době, kdy vám byly tři roky.

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

dnes vás zvu na výlet do minulosti – do vaší osobní minulosti.

Ta se nám neustále promítá do různých současných situací, v dobrém i v tom horším.

To „horší“ se pozná právě třeba v reakci na odmítnutí. 👎 Nebo když vás někdo (nerizikově) předjede v autě, když schytáte nějakou kritiku nebo někdo nestojí o vaši radu. Podobné situace umí rozeznívat struny hluboko v naší duši, kdy jsme byli mrňavé, slabé, málo schopné děti totálně závislé na okolí.

Jak říká Shrek, člověk je jako cibule. Má vrstvy. Od malička se obaluje dalšími, ale ten střed nikdy nezmizí. Akorát jako dospělí už o něm často nepřemýšlíme. Pak se třeba zbytečně urážíme, něco nás zraňuje, dostáváme se do konfliktů, nemáme rádi sebe sama nebo trpíme úzkostí. Hledáme příčiny v druhých lidech nebo v tom, že „toho máme moc“, ale příčina může být, a často bývá, hluboko uvnitř nás samých.

💚 Zvu Vás na online minikurz, ve kterém tohle společně prozkoumáme: Jak se naše dávné dětské pouto k rodičům, resp. to, jak s námi 👫 rodiče v prvních letech života zacházeli, projevuje v našem současném prožívání a sebedůvěře. A ve vztazích, v těch speciálně.

Představíme se čtyři základní typy vazby mezi dítětem a mámou (rodiči) a jaké mají typické důsledky. Jedna je v pohodě, ty další tři už tolik ne.

Když jim porozumíme, pomůže nám to v pochopení sebe a odblokování skrytých úzkostí, může nám to výrazně zlepšit nebo i zachránit vztahy a taky můžeme tohle vědění využít, když vychováváme děti nebo vnoučata. 💚

Kurz proběhne formou dvou svižných srozumitelných webinářů 📺📺, které můžete sledovat odkudkoli. Bližší informace najdete tady:

Těším se na Vás, průzkumníci hlubin, a všem čtenářům přeju krásný den!
💚 Michaela Peterková

_________________________

PhDr. Michaela Peterková
Psychologické weby, testy, programy

📺 📃 👫 Online kurz OD KOLÉBKY DO DOSPĚLOSTI: JAK NÁS UTVÁŘÍ VAZBA V RANÉM DĚTSTVÍ

newletter z 11/23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *