Psycho-hádanka: Loupežné přepadení

Kdo spáchal loupežné přepadení? Pusťte si hádanku a ověřte si, zda rozumíte lidské duši:

Kdo myslíte, že to byl? Svou odpověď napište sem do diskuse a pak se podívejte na (možná) správnou odpověď

143 thoughts on “Psycho-hádanka: Loupežné přepadení

 1. Tipuji Agátu,má už se zločinem zkušenost,má na přepadení fyzicky,doufá, že jako žena nebude podezřelá. 1. podezřelý se rozklepal,byl závislý na matce, volal ji, asi za něj řešila všechny důležité situace. Není zřejmě moc chlap,když se klepe ,jako pachatel by asi spíš zkolaboval,protože neměl maminku za zády, zřejmě není zvyklý něco sám udělat.nemyslím, že by zrovna on si na přepadení chtěl dokázat, že na to má.mohl by přece zkusit třeba krádež,byla by pro začátečníka jednodušší. Při přepadení by riskoval, že bude oběť silná a duchapřítomná.3. podezřelý nemusí mít špatné geny, myslím, že vlastnosti se spíš dědí „přes generaci. Slušně ho vychovali,má dobré hodnoty,proč by přepadal, součástí dobré výchovy je podle mne i to, že dítě sdílí s rodinou určité etické zásady.Tipuju Agáti

  1. Mohli to udělat všichni tři: první mamánek-měl toho dost a pod tlakem mamánkovství někoho okradl. druhá-viděla příležitost v místě, kde bylo zrovna hodně lidí-s krádežemi měla již zkušenost a třetí, že by se na něm podepsaly geny?, také spolupracoval s policií, proč ne. Mohlo to být proto, že byl nevinný a slušný člověk anebo proto, že byl vychytralý sígr, který si myslel, že mu to projde, když s policií bude spolupracovat. Tipuji třetího, protože spolupráce s policií se mi nezdá.

 2. Pachatelem mohli být všichni tři, motivů mohly být desítky. Tipuji na třetího podezřelého Adama K.
  Chtěl si vyzkoušet, jaké to je – být „grázlem“.

 3. Tipuju Pavla Berana. Je závislý na matce a bál se přiznat že prošustroval peníze – nemá ale vlastní, všechno hned prohraje na automatech. Řetízek ukradl pro matku.

 4. Dobrý večer.
  Já si myslím, že byl pachatelem Adam Kaštánek.
  Zatím netuším, proč to udělal, ale myslím si, že to byl on už proto, že si na ten případ paní doktorka Peterková vzpomněla zrovna při sběru vlašských ořechů. 😀
  Ano, ořech sice není kaštan (ani Kaštánek 😀 ), ale třeba došlo při výběru policejního případu k jisté asociaci. 🙂

  Hezký večer.
  Martina

  P.S. Teď mě napadl motiv přepadení.
  Ač byl Adam Kaštánek adoptivními rodiči slušně vychován, geny udělaly své.
  Adam se stal drogově závislý a jelikož už na drogy neměl peníze, probudily se v něm i násilnické sklony.

 5. Já myslím, že to byl Adam Beránek. Byl značně nervozní, nechtěl odpovídat, říkal, že je nevinný, což nemusí být vůbec pravda. Volal se svojí mámou, protože máma má vždy skvělé nápady a myslel si, že ona vymyslí, jak se tomu vyhne.

 6. Adam Kaštánek. Nevím, proč jsem ho vybrala, informací jste nám mnoho nedala, takže spíš tipuji.

  1. Typuji toho posledního, Adama.
   První byl ustrašený a nebyl by něčeho takového schopný,
   Druhá – žena již trestaná, nebude chtít znovu být trestaná. Lidka

 7. Dobrý den, tipuji Pavla Berana, prozradil se nervózním chováním, možná volal mamince aby se s ní poradil, co má v té situaci dělat.

 8. co o nás vypovídají dohledatelná fakta z naší minulosti napsal:

  z indicií, které jsou zřejmé, bych tipovala agátu. zamýšlím se však nad tím, jakým způsobem nám byly informace nabídnuty. neplyne z nich aktuální situace podezřelých. což patrně asi vyšetřovatelům nebylo zatím známo. ale přitom nejaktuálnější rozpoložení asi rozhodlo o tomto činu. a proto ho mohli z různých vnitřních motivací asi spáchat všichni tři. ale podle informací, které si mohli vyšetřující zjistit a které jen rámcově naznačují něco z minulosti, je nasnadě se přiklonit k agátě jako pachatelce, ovšem, ale zamýšlím se zároveň, zda tady nerozhodují spíše předsudky kvůli její minulosti, je nevymazatelně už zapsána v dohledatelných datech pro kriminalisty z databáze. asi bych si netroufla ji jednoznačně označit za pachatele. snažila bych se více zjistit aktuální situaci podezřelých, aby nedošlo k přehmatu jen kvůli nejjednoduššímu přístupu k informacím, a tím nevratnému ublížení z nespravedlivého odsouzení.
  neudivilo by mě, kdyby to byl nakonec pavel beran. podle indicií dost nevyrovnaná labilní osobnost ve vztahu k ženám, patrně neodpoutaný od vlivu matky a se sklonem ke zkratovému jednání, patrně více namířenému vůči ženám či „slabším“.
  překvapilo by mě asi nejvíce, kdyby to byl podle daných indicií adam kaštánek. patrně stabilní výchova mu umožňuje sebevědomě jednat s policií, není zřejmé z indicií, kdy a za jakých okolností byl obeznámen se svou původní rodinou a v jaké fázi smíření se s tímto faktem je. ale vzhledem k tomu, že přepadení bylo loupežné, a o něm je mi známo, že je z rodiny, i když náhradní, s dobrou výchovou a patrně s přetrvávajícími dobrými vztahy, bych ho nepodezřívala. ale jak zmiňuji na začátku, u žádného z nich není více podrobností z jejich aktuální situace. nejméně by mě však překvapilo označení agáty za pachatele. k loupežím má sklony, z věznice může mít zkušenosti s ženskou agresivitou. a patrně patří k osobnostem, ketré mají velmi malé ovládání k rychlému ukojení potřeby i za cenu překročení hranice a následnému trestnému činu.

 9. Partner tipuje Pavla, protoze volal matce, lup mel byt darek pro ni. Ja tipuji Adama, protoze krev neni voda.

 10. Já byl neoprávněně obviněn beru hormonální léky na potlačení mužských testosteronu a pohlavních hormonů chtěl bych akorát dodat to že byl jsem vyšetřován v Brněnské nemocnici na PPG neoprávněně protože jsem nic vážný ho nikomu nic neudělal byl jsem vyšetřován Mudr Louisem Radosou který je nyní už v důchodu to co o mě zveřejnil mě absolutně šokovalo že préj jsem orientovaný na dospělé ženy a na děti ve věku 8 až 12 let soudní znalec Marius Bys pak u soudu zdělil že jsem orientovaný na dospělé ženy a na detské oběti nespolehlivé což jsem bral za pravdu tahle křivda se mě už nezmění a já se stím budu muset vyrovnat za tuhle křivdu to opravdu nestálo za to

 11. Je to ten u kterého se při domovní prohlídce našel řetízek 🙂
  Z psichologického hlediska to ten 3. Kaštánek. Má povahu po otci na lidech mu nezáleží. 1. na to nemá povahu. 2. by to řešila jinak.

 12. Dobrý večer,

  jak jsem pocopila, první z „adeptů“ je tzv. „mamánek“, resp. asi ještě duševně nedospělý muž pod silným (byť ne – možná ani jím samotným – příjemně vnímaným) vlivem rodičovského hnízda. Ten by se asi neodvážil takového činu. On je přece „hodný kluk“ a tohle „nemůže svým rodičům udělat“. Nepřekvapilo mě, že jeho první telefonát byl domů rodičům. Čekala jsem to. Prostě se „složil“ z toho, že by právě jemu mohli přičíst takový „podlý čin“.

  Možná trošku podobně je na tom i Adam. Jistě, v rodinné, vlastně genetické, anamnéze má věci nepříznivé. Ale byl vychováván diametrálně odlišně. Takže „vzor z mládí“ tam „nehrozí“. Otázkou je, jak mnoho na nás má vliv dědičný (prostě genetický, ať se nám to líbí nebo ne; DNA je jedna a basta fidli!) oproti výchově. A jaký na onen vliv můžou mít naprosto jediněčné osobní/osobnostní předpoklady (predispozice). Lze to vůbec odhadnout?

  No a potom je tu Agáta. Pro tu není krádež neobvyklá věc. Krádež za účelem získání prostředků. Tedy peněz nebo jiných zpeněžitelných věcí.
  Ta přepedená nebyla znásilněná. Takže asi nešlo o čin „úchylného“ člověka, tudíž to nemusel být muž. Byla předcevším okradena. Tudíž šlo o peníze. Nebo můžeme říci o „zdroje“. To je docela dobrý motiv.

  V případě „mamánka“ by to nešlo; kdyby věc „praskla“, měl by na kontě o šikanu víc. A přestal by mít možnost být opečovávaným „mamánkem“….

  V případě Adama by to také asi nedávalo moc smysl, jeho adoptivní rodiče ho jistě vědli k „životu mravnému“ a neměli nejmenší chuť zavdávat příčinu k tomu, aby ho cokoli mohlo svést k tomu, aby měl pocit neuspokojení a neukojitelné touhy po něčem nedosažitelném.

  Možná by přicházela v úvahu Agáta, která už se krádeží dopustila. Ale v obchodě. Ne při přepadení člověka. Troufla by si vůbec na to??? Má to tak moc zapotřebí??? A proč vlastně???

  No, nevím. Vracím se k Adamovi. Jeho adoptivní rodiče určitě měli mnoho důvodů k tomu vést syna k dobrému. A mnoho pochopitelných důvodů se obávat, zda se jim to může podařit. Co když to ve snaze vyhnout se obtížím a překážkám přehnali? Možná před pokušením (i nevědomým) se snažili svého adoptivního syna chránit až moc. Až mu nakonec „přistřihli křídla“ natolik, že už to neuměl unést a potřeboval víc. Ne snad ani víc věcí. Víc možností. Víc volnosti. A to mu „prostředky“ – tedy peníze – krátkodobě umožnily. Nechtěl ženu. Nepotřeboval násilím vynucený sex. Jen chtěl „moci něco víc, něco jiného“. Ne nijak giganticky. Na chvíli. Prostě něco jiného než mohl v rámci rodičovských „mantinelů“. Takže mu stačila jen „malá oběť“. Nemusela to být milionářka. Jen „něco trošku jiného; něco víc; něco jinak; jinde“. Prostě nebýt pořád „hodným chlapečkem“, „slušňákem“ za všech okolností. SMĚT být prostě obyčejným klukem, který MŮŽE dělat neplechu, blbosti, prostě protože je kluk. Bude sice doma bit, ale je prostě „blbý puberťák“ a pak to skončí; to si, mámo, jednou oddechneme, co?

  Napadá mě, že pokud si nějaký pár adoptuje dítě s ne příliš „skvělou“ anamnézou a tudíž i budoucností, možná může mít někdy tendenci tak trošku se upnout k tomu, že „my to budeme dělat dobře; líp; mnohem líp; my se tomu nebezpečí prostě musíme vyhnout“.
  Prostě: „My se tomu STRAŠNĚ CHCEME VYHNOUT. A JSME KVŮLI TOMU OCHOTNI UDĚLAT NEUVĚŘITELNOU SPOUSTU VĚCÍ.“

  Dovedu si představit, jak moc touží oba po dítěti (nám se narodilo až šest let po svatbě. Příčiny fyziologické – žádné. Znám to.). A rozhodli se udělat opravdu úplně všechno. Zrovna tak, jako ti rodiče Šípkové Růženky: Vymýtit šípkové keře, odstranit nůžky, vypudit mravence, odvézt všechny úly s včelami za hranice království…. Jenže: je tohle ještě život????

  I v té pohádce nakonec zvítězil plnokrevný život se všemi jeho úskalími, nástrahami, nepříjemnostmi a překvapeními všeho druhu nad studenou sterilitou. Sice bez možnosti chybovat. Ale také bez možnosti mít nezřízenou radost, být opojen krásou, nadšením, radostí, láskou! Bez možnosti SMĚT dělat chyby! Všechno nakonec přebila láska. Taková ta, jak napsal kdysi jednou jeden chlapík jménem Pavel. Taková docela vykopávka, ale celkem chytrej týpek. Prostě láska není sobecká ani ufňukaná, ta, která má ráda, i když je ouvej. Protože ví, proč má ráda. A je taky ochotná pro někoho něco udělat. To nejsou prachy, akademické tituly ani postavení. To je prostě jasné vědomí toho, že nás ten druhý nepodrazí. Že to má smysl. Proč? Nepotřebuje z nás něco mít. Má nás prostě rád. A stojí za námi, protože si myslí, že to má smysl. I když máme AIDS, lupénku, covid-19 nebo třeba jsme už přímo hrobníkovi na lopatě. On nějak prostě ví, že TO JE ONO. TAM TO JE. TO MÁ SMYSL.

  Jasně: chyby si nesou svoje dědictví i do budoucnosti. Ale to je přece život! A „chybami se člověk učí“. (Teta Kateřina z Jirotkova Saturnina by ze mne měla určitě radost 😉 :-). Ale její synek možná rovněž. A to mne tak trošku hřeje u srdce. 🙂 )

  Souhlasíte, paní doktorko? 🙂

  Zdravím Vás a přeji pevné zdraví (nejen tělesné, ale i to duševní) všem lidem, na kterých Vám záleží.

  S opravdovou úctou
  Vaše Radka M.

 13. Já si myslím, že ten první to nebyl, byl nejspíš vyklepaný, protože už kdysi byl vyslýchán a ať už tehdy byl vinen nebo ne, tak teď nejspíš nebyl. Nebo byl pod vlivem něčeho a tím pádem to mohl být. U té Agáty je zvláštní, že není popsané, jak výslech probíhal, tak ona to nejspíš nebyla a nebo se přiznala, tak proto to není řečené? Třetí to mohl taky být, myslí si o sobě, že je ze slušné rodiny a že jeho podezřívat nebudou. Možná je, ale nemusí být. A v neposlední řadě bych zvážila, že to mohla být i ta přepadená, že si přepadení vymyslela, nevíme věk, v jakém byla stavu apod. A proč byla na koncertě sama atd. Po jak dlouhé době probíhaly výslechy. A na 3-4 lidi by snad policie zdroje našla. A hlavně bych odebrala pár vzorků, protože ať už někdo spolupracuje nebo ne, tak důležité jsou důkazy. Tak si tak říkám, že policie by asi podezřívala hlavně první dva kvůli minulosti a toho třetího s genetikou ne, protože přece genetika není směrodatná, tak bych jim asi poradila, aby se zaměřili na toho třetího. A snad ta hádanka má jedno správné řešení a není to jen nějaký test, protože jsem fakt zvědavá.

 14. Adam Kaštánek, klidně spolupracoval. Když na něj padlo podezření, tak byl v klidu, člověk by byl asi vyděšený, když by už na něj padlo podezření …

 15. Pavel Beran má zkušenosti s šikanou. Splněn je nepoměr sil proti oběti. Forma útoku je snaha o odcizení věcí. Oběť se pravděpodobně bránila a útok přešel ve fyzický, kdy Beran již nerozeznal míru útoku a oběť usmrtil. Teprve pak si uvědomil, následky svého činu. Pomoc, úkryt, nebo útěchu může najít jen u své matky, protože je v podstatě srab a podvědomě ví, že mateřská láska je bezpodmínečná. Telefonuje matce a pravděpodobně se přiznává. Ale s tím, že to udělat nechtěl, že se mu to nějak vymklo. Tuší co bude následovat, proto je nervózní.

 16. Zdravím v první řadě,
  nechť je pachatel kdokoliv, jeden z pánů se buď zkrátka přizná, druhá možnost je, že tzv. dámu naprasi, každopádně v tom jedeme spolu. Můj favorit je ten Beran

 17. Těžké, těžké….
  Pavel – mamánkovský dřívější rebel
  Agáta – „zkušená“ podvodnice s vyššími zájmy (úvěrové podvody)
  Adam – dobře vychovaný, s (možná) drogovými a vražednými buňkami v těle

  osobní tip na pachatele: PAVEL kvůli dřívější šikaně a zpronevěře; důvody tipu: Pavel se nad druhými dříve povyšoval a šikanou hojil své ego; zpronevěra mu není cizí

 18. Ahoj,

  já po shlédnutí pár videí Bruce Liptona a epigenetiky bych vyloučil Kaštánka. Dědičnost v tomto směru nehraje roli.

  Váhám mezi Pavlem a Agátou – pokud Pavel volal mámě, tak k ní má důvěru a dobrý vztah a zakoktávání mohla být jen nervozita a strach z trestu ?

  Agáta, pokud naše vězeňství je bohužel zaměřeno jen na trest a ne na podporu vězňů pro uvědomění si viny, její zpracování a motivaci k nápravě a odpuštění, tak bych se asi tedy přikláněl k Agátě.

  Mějte pěkný den.

  Libor

 19. Byl to Adam Kaštánek. Navenek klidný, vyrovnaný člověk, kterého nerozhodí podezření z loupežného přepadení. Uvnitř však zápasí s agresivitou, kterou podědil po otci. Může se jednat o vážné psychické onemocnění. Možná schizofrenie.

 20. Řekla bych Pavel..Jediný má v minulosti náznak jakéhosi možného násilí, zřejmě nadměrná opora v matce.
  Důvod jeho sesypání bude právě vina.

 21. Myslím, že první, Pavel. Někteří jedinci nacházejí opakovaně útočiště u svých milujících matek, které jim pomůžou, i když jsou z jejich jednání nešťastné… Ale jistá si nejsem. Ostatní osoby mají také dobré předpoklady ke spáchání zločinu.

 22. Pavel Beran – vyrůstá pod vlivem matky, která na něj nestačí, kluk od malička jančí, ubližuje druhým, chce světu dokázat svou sílu, ale dělá to nezrale a hloupě. Není divu, že je zadržen policií – a najednou je z frajera opět malý roztřesený kluk, který se chce schovat za máminu sukni. Nespolupracuje, nevypovídá, jen tupě opakuje „já za nic nemůžu“. Jak malý kluk, který rozbil vázu. Za mě jasná volba.

  Agáta je profikaná vězeňkyně, ta by se dnes nezabývala nějakou kabelku se zaheslovaným mobilem. Co by z toho měla? Ta půjde po větších rybách, ale v tomto případu rozhodně nejede.

  Kaštánek je naprosto v pohodě. Biologické rodiče nezná, neměl od nich naštěstí co odkoukat. Je dobře vychovaný, to znamená že byl obklopený dobrými vzory náhradních rodičů. Genetika u něj měla šanci jen co se týká barvy očí a sklonu ke zvýšené krvácivosti.

 23. Dle mne je málo informací o potenciálním pachateli. Domnívám se, že osobní setkání empatického vyšetřovatele dá více odpovědí, než takto tvořená domněnka, jako že, odhaduji paní, protože už nějakou zkušenost má, a ve výkonu mohla bohužel pochytit další nápady, a protože ještě patrně nemá po výkonu zdroj peněz, pokusila se to řešit takto.

  1. Myslím, že první, Pavel. Někteří jedinci nacházejí opakovaně útočiště u svých milujících matek, které jim pomůžou, i když jsou z jejich jednání nešťastné… Ale jistá si nejsem. Ostatní osoby mají také dobré předpoklady ke spáchání zločinu.

 24. podľa mňa je to psycho-zločin a typovala by som to na Pavla Berana :)…..za normálnych okolnosti by to asi bolo veľmi nejednoznačné a polícia by musela získať viac informácií o všetkých troch financie-nefinancie :D….a pre istotu by som im radila preklepnúť všetkých zúčastnených…. 😀

 25. Byl to ten první. Když ho policie vyslýchala, cítil se nejistý a v nebezpečí, proto zavolal matce.

 26. odhadnout, nebo dedukovat… k dedukci toho není mnoho. Tři profily: zakomplexovaný šikanista a defraudant Beran, mužatka z kriminálu s finančními podvody Agata a adoptivní synek Adam bez kriminální minulosti…Dle chování při kontaktu s poldy a telefonátu mamince, pokud máma není právník to Beran nebyl.
  Děvče s kriminálu kradla zboží, čímž nikoho osobně nenapadala, včetně tech úvěrových podvodů, tudíž rovněž ne.
  Kaštánek si potřeboval něco dokázat takže hurá za ním.
  V reálu bych určitě složkám nepomáhal,protože by mě hned zařadili mezi podezřelé…

 27. Chtěl jsem reagovat hned po poslechu, ale nakonec jsem to neudělal. To byl můj tip na Agátu, ovšem s výtkou, že je v popisech příliš málo informací, takže i to těžko říct. Když jsem o tom následně přemýšlel, napadlo mě, že Pavel, pokud je schopen šikany a podvodů, se jistě tak snadno nezhroutí, zvláště když už má s vyšetřováním zkušenosti z minulosti, tudíž se možná snaží hrát na city, možná i těmi telefonáty matce. Ty o něm mohou také napovědět, že by mohl být maminčin mazánek a volá právě jí, protože se ho vždy zastávala, i když měl nějaký průser a nikdy neuvěřila, že by mohl šikanovat nebo se nezákonně obohacovat. K poslednímu Adamovi bych doplnil, že pokud se nepletu, tak genetická predestinace k páchání zločinu by snad neměla hrát tak významnou roli, pokud není doplněna i špatnou výchovou a vlivem okolí. A člověk, který spolupracuje s policií ještě nemusí být chladnokrevný zločinec, ale může být jednoduše nevinný. Agáta je v podstatě profesionální kriminálnice, těžko říct zda by se nechala tak snadno chytit, aby jí znovu hrozilo vězení. Tedy podle mě je v tomto případě nejpodezřelejší chování prvního Pavla, ovšem stále se domnívám, že je v příspěvku uvedeno málo informací, aby se to dalo říct s naprostou přesností. Bylo by dobré znát zázemí a běžné chování všech podezřelých, aby se dal také vyvodit možný motiv. Dá se předpokládat, že kdo z nich se má dobře a netouží po větším bohatství získaném co možná nejrychleji (třeba na automaty, drogy, splátky dluhů apod.) by se teoreticky dal ze seznamu vyškrtnout.

 28. Já bych řekla, že je to Pavel. Chtěl se zavděčit matce, něco jako Oidipův komplex. Vzpomněla jsem si na film Učitel ze školky s Arnoldem Schwarzeneggrem, kde hlavní padouch je v podstatě také v područí matky a páchá zločin.

 29. Spáchat to mohli všichni tři. Jak říká náš kamarád urolog: „Geny nevymočíš.“ , takže klidně to mohl být Adam, sebelepší výchova disponovanou osobnost zcela nezmění. Agáta si vždy brala, co potřebovala, ale v tomto případě efekt loupeže je malý. Podle mého soudu je nejpravděpodobnější pachatel Pavel, má zřejmě submisivní vztah k matce, chce si zvýšit sebevědomí, odhodlat se k něčemu“velkému“, navíc oběť šikany často šikanuje druhé. Jsem zvědavá, jaké bude vysvětlení….

 30. Dobrý den, já typuji Pavla- podezřelý číslo jedna. Možným důvodem, proč to udělal by mohl být styl života. Soužití s matkou a vazba k ní. Setkala jsem se s případem , kdy syn kradl pro matku, i když toto není stejná situace, ale jistá odměřenost od žen , když muži dlouho žijí se svými matkami a kompenzování si tak styk s jinou ženou. Slyšela jsem , že i tito muži mohou být vůči osobám druhého pohlaví agresivní, jako právě i v tomto případě, že je okradou nebo jinak jim ublíží.
  Je to trochu kostrbaté , ale tak zkusím si takto typnout. Děkuji, Petra

 31. Domnívám se, že to byla Agáta…
  Adam zachoval klid, což bylo zřejmě proto, že byl nevinný a věřil, že se pravda ukáže. Pokud by zachoval klid proto, že je psychopatická osobnost, tak by se to u něj v kombinaci s geny projevilo už dříve a měl by nejspíš už záznam. Aby zachoval klid a nebyl přitom psychopat a byl by pachatelem tohoto činu, na to neměl dost zkušeností.
  Pavel je zřejmě neurotická osobnost žijící sám s matkou(nebo v rodině, kde je matka dominantní), neměl pořádný mužský vzor a je zvyklý se o matku opírat. Svůj chybějící vzdor vůči otci se nejspíš snažil dříve prožít šikanováním někoho jiného, ale pravděpodobně pod vlivem nějakého vůdce nebo byl sám obětí. Na útok proti ženě- ještě k tomu v místě kde se nachází víc lidí- by buď neměl sílu, protože ženám(matce) podléhá, nebo by si tím léčil svůj vztah k matce, ale pak by jí podle mě zavolal jen jednou, aby se jí „pochlubil“…Agáta měla zkušenost z věznice, kde si uvědomila svou sílu(zesílila cvičením) i schopnost fyzické převahy nad ostatními vězenkyněmi a protože v úvěrových podvodech ani krádežích v obchodě nebyla zřejmě úspěšná, zkusila se obohatit tím, v čem zjistila, že je dobrá-násilím. Nehrál u ní roli ani strach z vězení, věděla, že v něm umí obstát….ale jsou to, samozřejmě, jen domněnky, informací ani zkušeností ve forenzní psychologii moc nemám:-)…jinak dobré cvičení, ať už je pachatelem kdokoli, díky:-)

 32. U mužů bych předpokládal sexuální motivaci, ta ale nebyla zřejmě prokázána. Nejvíce podezřelou je tedy Agáta Grosová, i podle výčtu věcí, které byly oběti odcizeny.

 33. tipuju Agátu.Kluk ,co žije s maminkou by asi byl schopen agrese,když to v něm bouchne a postižená by byla slabší,než on…
  Adoptovaný kluk by musel mít důvod pro krádež řetízku…a alkohol mohl udělat své…
  A trestaná žena je násilnice i zlodějka, jestli se posilnila alkoholem,mohlo to přemoci všechny i dobré úmysly,že už nikdy víc…

 34. Podle mě je jasným pachatelem první zmíněný, a to Pavel. Bylo řečeno, že byl obětí šikany. Nervózní mohl být proto, že ho k tomuto činu někdo navedl, či mu dokonce vyhrožoval. Byl pod tlakem a věděl, že jestli si to neodpiká u policie, jisto jistě si to odpiká u šikanátora.

 35. Nelze dát jednoznačnou odpověď. Pavel je závislá osobnost a byl by schopen čin spáchat nejspíš ve spolupráci s někým, takže kdyby měl komplice, byl by schopen nechat se zmanipulovat. Nebyl by ale, aktérem. Adam měl možná dědičné sklony a vliv genetiky je výzkumy prokázán jako dost významný. Byl sice vychován v prostředí které ho formovalo jako ,,slušného “ člověka, nicméně mohl zdědit určitou dávku necitelnosti. Agáta měla prokazatelně kriminální minulost, takže by čin nebyl pro ni problémem. Pravděpodobné mi ale připadá, že přepadení spáchali v součinnosti a soustředil bych se ve vyšetřování na Pavla, jakožto na nejslabší článek.

 36. Nejpravděpodobnější pachatel se mi jeví Agáta Grofová, dle odcizených předmětů , místa činu a sklon ke krádežím…

 37. Myslím,že pachatelem je Agáta. (Většina trestaných za krádeže a zpronevěry své činy často opakuje.) Pobyt ve věznici ji jen přidal na „drsnosti“.
  Pavel se dle mého názoru při výslechu rozklepal, protože díky přehnané závislosti na přísné matce měl pocuchané nervy a bez jejího dohledu byl nejistý.
  Adama bych vyloučila. Byl vychován slušnými lidmi jako řádný člověk a pokrevní rodiče si nikdo vybrat nemůže.

 38. Podívala bych se více na Pavla Berana.I mně se zdá podivné, že dvakrát volal právě matce, i to že byl silně nervózní. Pro Agátu by mohla svědčit krádež zlatého řetízku, pro ženu je to přeci jen větší pokušení. Nevidím důvod, proč se zaměřit na Adama.

 39. Nemyslím, že údaje o jednotlivých podezřelých jsou natolik detailní a přesvědčivé, že bych byla schopna poradit kriminalistům, na koho se mají zaměřit. Popisy spíše směřují k tomu, že si vytvoříme nějaký předsudek, třeba v případě Adama. Sama jsem vychovávala adoptované dítě (dceru – teď je jí už 20) a vím, že ani veškerá láska, kterou jsme jí dali ji neuchránila od toho zlého,co dostala do vínku od své biologické matky. Statisticky to tak snad je, že výchova asi neporazí přirozenost, přesto bych se bránila Adama navrhnout jako nejpravděpodobnějšího pachatele.

 40. Typické znaky psychopata, postrádající svědomí má Agáta, možná i Kaštánek. Tipuju Agátu.

  1. Jestliže je pasťák je střední škola zločinnosti, pak kriminál je universitou. K čemu je pro ženu pěstěné svalstvo? Nutná výbava pro páchání násilné trestné činnosti. Budu-li uvažovat jako policajt, Agáta se z toho nevykroutí.

 41. Myslím, že Pavel není ten typ, který by jen tak šel do klubu nebo na koncert. Podle jeho chování a historie šikany se zdá trochu autistický. Je možné že si z něj některý z ostatních podezřelých chtěl udělat obětního beránka, a přemluvili ho aby na akci šel. Na jednu stranu to mohla být Agáta, která jako žena na něj mohla působit přesvědčivěji a zároveň už má zkušenosti s podvody. Na druhou stranu to mohl být Adam, který se s ním mohl znát, např. ze školy, a zároveň zní, že umí s lidmi manipulovat. Jistý si nejsem, ale tipnul bych tedy „psychopata“ Adama jako hlavního pachatele.

 42. Myslím si že to bol prvý páchateľ – Pavel Beran – pri výsluchu sa rozklepal, bol nervózny, a hlavne moc nepovedal. Sám bol predtým šikanovaný, zrejme má nízke sebavedomie a potreboval si ho zdvihnúť tým že „je chlap“ – ale odvážil sa len na slabú ženu.

 43. PB – ještě senezbavil svého pocitu být šikanován a je málo pravděpodobné, že by jej zavražděná šikanovala. Zdělil by to matce.
  AG – Přez to že byla přistižena, řekněme, za majetkovvý tresný čin, v daném případě by vraždila jen ze ženského důvodu, žárlivosti.
  Nejpravděpodobnějším pachatelem se mi jeví AK, i když by bylo dobré znát jeho věk v době zpáchání zkutku a rodinnou anamnézu rodičů jeho rodičů. Rodinné vzorce přecházejí v druhé a zvlaště v třetí generaci do nevědomí a zvláště když žena takovému to muži něco odmítne, jeho mužská ješitnost vyvolá takový emocionální atak z něvědomí přeneseného z předešlé generace, že je schopen spáchat takovíto čin. Takovým to činem si v podstatě uleví

 44. Tipuji Agátu. Jednak jsou jí krádeže blízké a v ženské věznice si jistě naučila mít trošku ostřejší lokty a tak pro ní není problém si něco vzít za pomoci síly.

 45. Ctím presumci neviny – bez dalších důkazů musí prověřovat všechny 3 a nejen je.

  1. Já myslím, že třetí osoba. Možná to má v genech a neznamená , že když s biologickými rodiči nebydlí, tak že k tomu nemůže mít sklony.

 46. Zdravím,
  myslím, že to byl Adam Kaštánek. Už jen pro to, že spolupracoval s policií… Takový, na první pohled, bezproblémový tip. Ale jenom naoko. Dokonalá přetvářka.

  .

  1. Myslím si že to byl Adam.
   Agáta se vrátila z věznice na svobodu.
   Pavel nervozní, .protože měl na svědomí i jiné neřesti.
   Jsem opravdu zvědavá.

 47. Byl to Adam. Proč ? Protože na Pavla i Agátu to pasuje více, ale tahle hádanka je určitě chyták, který patrně směřuje k tomu, že jednak první dojem může mást a jednak genetické dispozice se mohou projevit navzdory vlivu okolí. V Adamovi se probudila násilná povaha po otci, protože je dobře situovaný, jeho motiv nebyl zištný. S policií spolupracuje, protože si hraje.

 48. A co takhle presumpce neviny? 🙂

  Jinak souhlasím s Pavlínou 22.10.2020 (13:17)
  Přeji vám krásný den 🙂

 49. A to tam nikdo jiný nebyl, kdo by té ženě pomohl? Jestli šli lidi z akce a byli ještě před klubem, tak tam snad nebyla ta žena sama, ne ? Je to divné … Vlastně byla viníkem ta žena sama, neboť k tomu musela dát svým jednáním nějaký podnět…. Přinejmenším nebyla dostatečně opatrná, nevím….
  Policistou bych být nemohla a rozumět lidské duši je velice těžké, většinou i té své, natož pak cizí….

 50. Jsou to spolupachatelé. Vůdcem loupeživé tlupy je Palova matka a syna drží pevně v rukou. Ta je zároveň i biologickou matkou Adama Kaštánka, který ač dobře vychován, nechal se zblbnout po vyhledání svých biologických rodičů v pubertě a nastoupil cestu zločinu. Hold krev není voda. Za hladký průběh akce v terénu odpovídá chladnokrevný psychopat Adam. Na hrubou práci slouží poněkud jednodušší Agáta která je Pavlovou tetou a v 15 letech se nechala zplnoletnit, aby si mohla vzít o 50let staršího Grófa, jenž nešťastnou náhodou rok po svatbě zahynul při potápění v Egyptě. 😉

  1. Děkuji. jako námět na detektivku, beru, ale se seriozností a vážností vraždy to nemá nic společného. Dobrá fantazie je vůležitá i pro kriminalisty, ale nemá nic společného s racionalitou vraždy.

 51. Škoda, že není jasné, zda byl Pavel v souvislosti se šikanou vyslýchán jako oběť nebo jako viník. Ale asi i kdyby byl jako viník, tak prostá krádež a útěk není asi to, co by jemu bylo vlastní. Navíc šikana nebývá sólo akce, zpronevěra zase bývá taková „akce na dálku“, tedy bez přímé konfrontace s obětí a podle toho, že se sesypal a volal dvakrát matce, to nebude žádný hrdina => těžko by šel do otevřeného střetu sám.
  U Adama k tomu nahrává jen případná genetika, nedává to moc smysl…
  Nejpravděpodobněji se mi jeví Agáta, i když dosud kradla jen v obchodě, tedy taky svoji oběť nenapadla. Ale začala bych asi s ní. Povalit holku, čmajznout telefon a řetízek – asi by to klidně zvládla..

 52. Zdravím ☺️ Myslím, že to bol prvý – Pavel Beran, pretože bol nervózny pri vyšetrovaní, klamal, že je nevinný a radšej nič nehovoril,aby sa neprezradil. V minulosti bol šikanovaný a takí ľudia tiež šikanujú iných. Tiež mal už problém so zákonom, čiže mu išlo aj o peniaze, chcel sa obohatiť na úkor iného, čiže aj porucha osobnosti tam je a bol aj neurotik. Preto volal mamke, lebo sa podľa mňa potreboval ukľudniť. Možno mal podobné pocity ako keď jeho šikanovali, keď bol dieťa a pri mamke cítil bezpečie. Môj názor

 53. Podle mě by to mohl být Pavel. Možná má s matkou „nezdravý vztah“. Když telefonoval právě jí, je na ní stále závislý i jako dospělý jedinec. Tato závislost ho může samotného štvát. Jeho čin mohl být náhlý popud mysli, kdy nedomyslel důsledky a když na něj přišla policie, sesypal se a opět se obrátil na matku.

 54. Řekla bych, že Pavel Beran je nejpravděpodobnější. Ale nedá se to určit na základě tak málo informací. Ostatní podezřelí nás svádějí k odsuzování svou minulostí, popř. genetikou. Věřím, že člověk je tabula rasa a že Kaštánka nemůžeme tolik soudit na základě činů jeho otce, i když malou dědičnost těchto věcí také nepopírám.
  Nejsem si jistá s Grofovou, ale u Berana mi přijde zvláštní, že hned musí volat své matce a to hned dvakrát (tam mi pak zavání ten vztah k ženám) a byl šikanován (a nebo šikanoval on?). Třeba si něco kompenzuje, kdo ví, ale to nemohu posoudit. Dále pak to s tou zpronevěrou, to by znamenalo, že se mohl dostat do finančních problémů a proto by pak kradl…

  Nevím jistě, ale sázím na Pavla.

  1. Edit: teď když o tom zpětně přemýšlím, tak jak je můžeme podezřívat, když ani u jednoho se nenašly ukradené předměty? Kde tedy jsou? Pachatelem pak může být někdo úplně jiný…

 55. Myslím, že to mohl být kdokoli z nich stejně tak, jako může být kdokoli z nich nevinný. Proto bych policistům doporučila zaměřit se na všechny 3 stejnou měrou a nikoho nepodezírat více či méně…

 56. Dobrý den, hádám, že ani jedna odpověď není správná. Spíše se odhalí psychologie tipujicího podle osoby, kterou vybral.

 57. Dobrý deň,
  Ta mna odpirucam preveriť agátau grofovu.
  1. Javí skor tnaky extremnej neistity
  3. Nejaví zuadbe reakne znaky ojrem predsudkou.

 58. Prvního bych proklepla Pavla Berana. Volal matce, možná si zajišťoval alibi? Ruku už na někoho vztáhl.

  1. Prvního bych proklepla Pavla Berana. Volal matce, možná si zajišťoval alibi? Ruku už na někoho vztáhl.

 59. Na prvním místě bych tipovala Adama Kaštánka – genetika a také to, že není nervózní, když mluví s policií, může to být chladnokrevný lhář – psychopat. Může to být také Agáta G. – zkušenosti s krádežemi, člověk je nepoučitelný.

  1. Teoreticky to mohol spachat kazdy z nich. Agata by to fyzicky zvladla. Ma skusenost s kradezou v obchode a potom s uverovymu podvadami.
   U Adama Kastana hra v jeho neprospech genetika. Komunikacia s policiou moze byt kryci manever. Na druhej strane vychovou vstepene dobre hodnoty. Cize zla povodna rodina z neho nerobi automaticky kriminalnika.
   Pavel Beran opakovane trva na tom ze je nevinny. Bol vypocuvany za sikanu a spreneveru. Mozno bol obet sikany a mohol ho niekto donutit alebo si sam chcel dokazat ze je gangster. Pritomna naviazanost na matku cize celkovo to moze byt zavisla osoba s nizsim sebavedomim. Nevieme ci bol obet alebo pachatel sikany ale oboje je vlastne spojene s nedostatkom sebaistoty.
   Na mieste policie si predvolam vsetkych troch a zoberiem otlacky. Nemusi to byt ale ani nikto z nich. Bola by potrebna hlbsia analyza kazdej osobnosti a jej motivou. V pripade ze nemame priame dokazy:) Ak by som mala tipovat tak som sa zamerala na Pavla Berena. Tipujem ze ak je uzskotny policia by pracovala s tym ze nanho zatlacia ci sa nezruti a neprizna.

 60. Dobrý den, myslím si ,že to byl Adam Kaštánek, krev není voda, i když byl adoptovaný. Dokáže dobře manipulovat, proto také ochotně spolupracuje s policií, aby byl nejméně podezřelý.

 61. Nemyslím, že to byl Pavel. Ten byl nervózní, asi měl z policie nahnáno – už tam dvakrát byl. Pokud by vůbec někdy spáchal čin tohoto typu na ženě… nesedí mi to ke vztahu s matkou. Ledaže by to bylo něco ve stylu filmu Psycho 🙂
  Co se Agáty týče…Trestní minulost, to pasuje. Mohla šikanovat ostatní vězeňkyně. Ale když „umí“ úvěrový podvod, proč by se otravovala s fyzickým útokem? Ona si nepotřebuje dokázat, že je „chlapák“.
  Vsadila bych asi na Adama. To slušné vychování může být výborně zahraná maska. Činy jeho otce vyžadují jistou chladnokrevnost (zajímavé by bylo vědět, jak moc tu vraždu plánoval), což mohl Adam zdědit. Možná je to psychopat, který hraje na policii parádní habaďůru.

 62. Najviac mi tam sedí tretia osoba Kaštánek, len tak pocitovo , podla zadanych informacii, tiez sa priklanam k tej genetike.

 63. Myslím, že tady se nemůže nikdo správně rozhodnout, informací je málo, takže každý tip vypovídá víc o tipaři než skutečném viníkovi. Nemusel to totiž udělat ani jeden z nich, holka si to mohla vymyslet …. a tipovat na základě minulosti- to jsme se jen nechali ovlivnit předpoklady a předsudky. Pokud by se paní doktorka zeptala, kdo je určitě nevinný, jsme schopni vyargumentovat i toto. Takže….

 64. Muze to byt i nekdo ctvrty. Uvedene informace vedou k oznaceni vinika pouze na zaklade predsudku.
  Pavel pusobi dojmem slabocha, kdy drivejsi sikana mohla byt jen zasterka jeho slabostvy a zvysovani si sebevedomi na jeste slabsim.
  Agatha je kriminalnice, ktera kriminalnici zustane.
  Adam je sice ze slusne rodiny, ale syn fetacky a vraha.
  Takze krom udaju k predsudkum, nemame fakta k oznaceni vinika zadna.

  1. Jako bývalý zaměstnanec VS a nynější pěstoun bych to viděla na spolupachatelství vsech 3.
   Beran je submisivní vůči matce,ale svou frustraci vůči ženám si může vybít na slabší oběti.
   Agáta je zvyklá pohybovat se ve výkonu trestu mezi ženami a nastavovat mantinely,od slabšího si vezme co chce a potřebuje.
   Kaštan je evidentně chladnokrevný člověk, který se umí zavděčit,aby získal co chce ale spíš manipulací,nicméně i jemu se může v příhodném okamžiku jevit násilí jako přijatelné.

 65. Dobrý den,
  mým tipem je Agáta Grófová, násilnická minulost, vězení, poškozená nebyla znásilněná, pouze napadená a okradená.
  Ostatní dva ne: Pavel Beran závislost na matce a zřejmě i strach z ní, Adam Kaštánek, nelze soudit podle rodičů, žádné projevy násilí nejsou známy.

  1. Myslím, že Pavel vzhledem ke zkusenosti s šikanou určitě ne.Andrea připadá v úvahu tak na 50 procent.Tipuji Kaštánka,je v klidu,spolupracuje,má vše pod kontrolou a navíc geny po rodičích,jasný pachatel

 66. Myslím, že to byl ten první chlapík. Pavel Beran…
  Byl vyslýchám v souvislosti s šikanou – je možné, že byl šikanovaný a přepadením si kompenzoval ponížení, možná byla přepadená součástí šikany… Byl nervózní – mohl cítit vinu. Volal matce… dle mého potvrzuje pocit viny a potřebu se omluvit.

 67. Já to vidím spíše na ženu, i když mi chybí u všech ještě pár důležitých informací, co by si musela ověřit…
  Nejspíš však ta ženská…Je to dospělá ženská, poněkud „masculinní“, což by mohlo značit, že je zvyklá si urvat si pro sebe co nejvíce (Přemýšlí podobně jako chlap, „urvi kde můžeš“….) s trestní minulostí, s chováním které se stupňuje– vzhledem k podvodu…Je asi zvyklá podléhat „zkratkovitému“ jednání (co se mi líbí, to si prostě vezmu a strhnout někomu kabelku s telefonem, řetízek není větší problém….Dost možná už z minulosti ví, kde by se těch věcí mohla zbavit, kde třeba prodá telefon? Nebo jestli to hodlá nosit? Třeba zlatý řetízek by ženská klidně nosit mohla…
  Pavel…jako mladý muž (možná skoro puberťák? který třeba ještě žije v jedné domácnosti s mámou?…Šikana je spíš dlohodobou záležitostí, pokud byl obětí, tak se moc nedivím, že se Pavel hned sesypal, když jej začali policisté vyslýchat… A pokud by byl šikanér, ti mají většinou ze začátku tendence zapírat, dělat ramena, že se jich to vůbec netýká, on nic, to někdo jiný za něj….Mohlo by to z jeho strany být pokračování trápení oběti šikanování, dej sem věci, ale pak většinou bývá hlavní útočník (nebo jeho zástupce) vidět přímo, z očí v oči (Znali se s napadenou?) …Teď mě napadá, že by jím mohl být, kdyby na něj někdo tlačil, že to musí udělat někomu jinému… Něco jako test poslušnosti.
  Na třetího mi to moc nesedí…jestli nepřišel s bio rodiči vůbec do styku…může být úplně bezproblémový, stejně by to chtělo ale ověřit, jestli náhodou nesklouzl třeba k drogám.
  Sakra, já bych asi nemohla být policajt….

 68. Tipovala bych to na Adama, i když nemá trestní minulost a i když ho vychovali adoptivní rodiče víc než dobře – geny se přebít nedají ani tou nejlepší výchovou (znám z vlastní zkušenosti s adoptivními dětmi). Taky jsem zvědavá, kdo se trefil v tipování.

 69. Myslím si, že to byla 3. osoba – Adam Kaštánek. Bohužel geny někdy zvítězí na výchovou.
  Hezký den

 70. Já si myslím, že to byla Agáta.
  Protože si asi holky něco udělaly. Ale nevím, co. Také by mohla hodně vědět o přepadené. Tak to by mohlo policistům pomoci.

 71. V prvém kole mi rozum říká, že to byla Agáta – měla pro to fyzické předpoklady a minulost, ale je to zavádějící. U takových hádanek (detektivek) to je naopak. Takže jeden z chlapců a to ten nejnevinnější Adam. Stejně jde o lejno, co???

 72. Můj tip je Pavel, tichý, setkal se šikanou a je zřejmě závislý na matce, které telefonoval. Při výslechu byl neklidný, i když to nemusí být významné.

 73. Tipuji Agátu a tipuji, že podle toho, jak odpovíme, se přiřadíme mezi lidi, kteří snadno podléhají určitému tipu předsudku při hodnocení druhých. Jsem zvědavá, jakému. Jana

 74. Vůbec nevím. Ty informace jsou nedostatečné. Není se čeho chytit. Práce policie není vůbec jednoduchá. Už chápu proč Častokrát jenom hádají. Ti poctiví. Ti nepoctiví klidně obviní kohokoliv i nevinného. Protože někdy je to prostě nemožné zjistit. M

 75. Dobrý den,
  tipuji Agátu. Jako jediná má prokázanou trestní minulost, byla odsouzena za krádeže a úvěrový podvod. Přepadená byla sražena za účelem zmocnění se uloupených věcí – tzn. nešlo o ni, motiv nebyl sexuální ani násilný, ale uloupené věci.

 76. Je pro mne těžké, někoho podezřívat bez řádných důkazů, ale pokud musím tipnout, soustředil bych se na Pavla (1). Věřím, že Agáta se poučila a Adam měl taky dostatečně odstaršující zkušenosti z minulosti.

 77. Môj typ je Agáta. Pavel určite nie a Adam by tiež prichádzal do úvahy. Som veľmi zvedavá, kto to bol.

 78. Agáta. Recidiva. Udělala to proto, že na té zábavě oběť sváděla Agátino amanta. A Agáta podpálila i ty historické vozy ve výtopně v Jaroměři. To vše proto, že z toho lupu neměla nic moc. V kabelce v peněžence bylo 7,- Kč, které oběti zbyly po útratě na zábavě, mobil byl stará Nokia 3310, ještě k tomu bez kreditu. Řetízek byl nakonec Čínský šmuk, jak zjistil majitel zastavárny, kde ho chtěla prodat.

 79. Myslím, že Pavel Beran. Chtěl udělat něco „velkého“, chtěl si dokázat, že je „chlap“. Ale samozřejmě si to nedokázal a když viděl, že je v průšvihu, volal matce, na které je závislý. Zřejmě nemá blízkého přítele, či přítelkyni. Nehledě na to, že v historii najdeme i spoustu tichých, nenápadných, do sebe uzavřených, v minulosti šikanovaných, masových vrahů.
  Rozhodně bych ale „proklepla“ i ty další dva, protože dokud člověk nemá důkazy, nemůže dělat závěry. Asi by nebyl problém si vymyslet i pro ně nějaký důvod, proč to mohli udělat.

  1. Policie by se měla zaměřit v první řadě na Agátu, je nejnebezpečnější z uvedených a měla motiv – peníze. To, že si pěstovala ve vězení svaly naznačuje, že nemusí být rafinovaná, více než snahou opatřit si alibi je vedena impulzivním jednáním. U třetího podezřelého zjistili v první fázi, že ho dobře vychovali adoptivní rodiče a že má dobré zázemí. Pokud by jednal v duchu násilné povahy biologického otce, který byl násilník, nejspíš by se nespokojil při přepadení jen uloupenými věcmi a přepadená by dopadla hůř. Mamánek mezi podezřelými by patrně nezačal zlobit krádeží. Kdyby chtěl sobě, matce nebo okolí dokazovat chlapáctví, spíše by se pokusil o přepadenou, než jen o její věci.

 80. Tipovala bych na druhou podezřelou – ženu, protože se jedná o recidivistku, kradla už dříve, je pravděpodobné, že v tom může pokračovat…

 81. Tipuji Agátu, nebyl zde přítomen sexuální motiv a byla toho schopna. Adam je dosud bezúhonný a sklony k zločinnosti se, myslím, nedědí. Pavlova nervozita a snad i strach z policistů naznačuje, že tentokrát je podezřelý neprávem a má obavy, že jeho minulost mu přitíží a bude brán jako první podezřelý.

 82. Cherchez la femme. Agátka již kradla, již za to byla odsouzená a dalším krokem kupředu v její zločinecké kariéře je pochopitelně přepadení. Neboli krádež a trochu toho násilíčka. Úvěrový podvod chce už trochu přípravy a je to složitější, než jen něco šlohnout v obchodě. Z toho plyne, že holka už nemá morální zábrany a její trestná činnost se stupňuje 😱

 83. Myslím si ,že čin spáchal Pavel Beran.Když je člověk obětˇšikany něco to v něm zanechá a když sám šikanuje ,tak tam je taky problém+závislost na matce.

 84. Dobrý den, tipovala bych Pavla Berana vzhledem k jeho násilnické minulosti. K ostatním 2 podezřelým: Myslím si, že žena na ženě by podobný násilný čin nespáchala, přestože již byla trestaná a Adama Kaštánka bych netipovala vzhledem k jeho bezúhonné minulosti a výchově zcela mimo dosah jeho násilnických biologických rodičů. Každopádně jsem zvědavá na správné řešení 🙂

 85. Prvého páchateľa by som vylúčil – podľa opisu išlo skôr o muža citovo závislého na matke, ktorý by asi nezaútočil na inú ženu z dvoch dôvodov: 1. nechce sklamať matku, 2. predpokladám, že už podvedome je útok na ženu pre neho neprijateľný. Emotívna reakcia na obvinenie je zrejme z týchto dôvodov, skrátka už len predstava, že by bol podozrivý z niečoho tak zlého je pre neho príšerná.
  Žena páchateľka – vylúčiť sa to nedá, určite by som preveril všetky súvislosti s jej osobou, ale skôr by som tipoval páchateľa číslo 3. Genetika sa oklamať nedá, výchova s tým veľa neurobí, môže jedinca skôr pribrzdiť, ale nie zastaviť.

  Uvidím, či je môj odhad správny.

 86. Dobrý deň,
  odhadujem, že sa treba zamerať na Agátu Grofovú. Poznatky z jej minulosti – pravdepodobná dominancia v ženskej väznici, skúsenosti s krádežami a podvodmi, výber ženskej obete bez sexuálneho motívu – dávajú najvyššiu pravdepodobnosť.
  Pavel Beran je zrejme závislý na prísnej matke, bez sebavedomia, ľahká obeť šikany, s trvalým strachom z prípadného trestu. Vylúčil by som Pavla z podozrivých pre chýbajúci sexuálny motív pri prepadnutí. Pri Adamovi mi chýba akýkoľvek motív.

 87. Dobrý den,
  soudím, že Adam Kaštánek to nebyl. Jednak nebyl trestaný a jednak je „dobře vychovaný“, spolupracoval s policií – z toho soudím, že pokud by poprvé v životě spáchal trestný čin, že by byl nervózní a s policií úplně dobře nespolupracoval.
  Myslím, že ani Agáta to nebyla. Byla trestaná za krádeže v obchodě – myslím, že loupežné přepadení je úplně něco jiného – osobní styk s okradeným. A vzhledem k fyzické zdatnosti a zkušenosti z vězení by to asi řešila jinak (asi by jí stačilo ženu zastrašit).
  Myslím, že přepadení spáchal Pavel Beran. Soudím podle toho, že byl trestán za šikanu – oproti Agátě byl v osobním styku s napadeným. Z policie byl nervózní. A také z telefonátů matce – myslím, že má nějaký „mindrák“ z mládí. Zvyšuje si napadáním sebevědomí? Chce něco dokázat matce? Nedovedu zdůvodnit proč, ale to spojení s matkou mi připadá divné, já bych matce nevolala 🙂

 88. Myslím si, že by se policisté měli zaměřit na třetí osobu toho mladého muže.
  I když nebyl vychovávaný rodiči tak jisté předpoklady a vzorce chování ke zločinu může mít. Byl v klidu a ničeho se nebál, jelikož si asi myslel, že je nepostihnutelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *