Psycho-hádanka: Sudoku s dotací – odpověď

Jaký vliv mají peníze na to, co člověk dělá rád?
Pusťte si odpověď:

Online kurz JAK NA MOTIVACI A VYHOŘENÍ V PRÁCI
Dozvíte se:

:: Jak funguje motivace a (ne)chuť do různých činností
:: Jak vyzrát na prokrastinaci
:: Syndrom vyhoření – příznaky, fáze a co s ním
:: Pohoda a duševní hygiena – jak se o sebe starat

Vše z pohodlí domova, jasně a srozumitelně

Podrobnosti a přihláška zde

7 thoughts on “Psycho-hádanka: Sudoku s dotací – odpověď

  1. České přísloví praví: „Zadarmo ani kuře nehrabe.“ Možná dřív to úplně beze zbytku neplatilo, ale doba je zlá a každý se snaží zúročit to, co umí. Proto se nedaří vymýtit korupci. Proto Lucka bez dotace značně sníží svou aktivitu a v luštění poleví.

  2. A) žádný vliv to nemělo, protože peníze dostala až po vyluštění, takže finanční odměna nefungovala jako motivace
    B) luštila úplně stejně, protože ji to baví, ale trochu ji rušily myšlenky na včerejší peníze. Asi byl výkon slabší. Nicméně 2 dny je málo na to, aby se vytvořil návyk.
    Já bych byla spíš rozložená z toho, že jsem nějaké peníze za tuhle společensky neužitečnou práci dostala :-).

  3. Pokud oba mají luštění sudoku jako koníčka, neměla finanční dotace žádný dopad.

  4. Dotace neměla žádný vliv, na délku či intenzitu luštění a to z toho důvodu, že nebylo dopředu dáno, kolik úloh musí za 1000 Kč vyluštit. Dotace z mého pohledu byla jen výhodné přilepšení za to, co Lucka dělá ráda. Aby finanční odměna za nějakou činnost měla smysl, je třeba dopředu stanovit podmínky.

  5. Na kluka to vliv nemělo, pokud netušil, že Lucie dostává finanční podporu. Na Lucku to mohlo druhý den zapůsobit ve zrychlení luštění, zlepšení soustředění i výkonu, ale třetí den po odepření finanční odměny se musela zhoršit a možná se na to i vykašlala úplně. Nevím, jestli i 2 dny by měly takový vliv, ale pokud by se to dělo dlouhodobě, zvykla by si na to. Je to dobrá hádanka. Doma odměňujeme děti, ale nerozmazlujeme. Mají určité pravidelně jistě výhody, ale pak mají bonusy ve formě překvapení. Například vědí, že pomáhají z lásky a že solidarity společně budovaného domova, domácnosti, ale občas se dostane větší výjimečná odměna za výpomoc na zahradě, nebo za hrdinství v oblasti sourozenecké pomoci a hezkého chování. Snažíme se o spravedlnost a moudrost s citlivostí s ohledem jednotlivce. S ohledem na pět jazyků lásky a typy osobnosti dětí a jejich potřeby a přání. Ale samozřejmě nejde o neutrální věc luštit sudoku (hodinu luštit sudoku), jde spíše o úkoly, sport, cvičení na nástroj, úklid, různé povinnosti. Luštit sudoku není nějak zvlášť pro okolí užitečné, i když kognitivně jedince rozvíjí. No a možná by to i někdy pomohlo ztišit a zklidnit domov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *