Vánoční přání pro hvězdný prach

Psychologický zpravodaj z prosince 2022

Ahoj, dobrý den, milí přátelé a příznivci psychologie a života😊

Na začátku bylo slovo … a pak taky polévka. Prebiotická polévka.

Recept? Do vody se nasype dusík, fosfor a pár dalších lahůdek a pěkně se to napění oxidem uhličitým. Polévka se nechá tři a půl miliardy let kvasit a vyplavou z ní ryby. Některé ryby dostanou od rodičů k vánocům obratle a rozhodnou se žít v suchu. Vypěstují si ruce a nohy, po kterých nakonec začnou chodit.

My všichni v sobě máme své praprarodiče, dávné savce, ryby a první bakterie. V nepřerušené řadě. Naši předkové překonali svými schopnostmi a taky díky štěstí neskutečné množství nástrah … a jsme tady, vy, já, … Od kohokoli z nás vede nepřerušená linie až do prebiotické polévky.

A vlastně ještě mnohem dál do minulosti. Než vůbec vznikl život na Zemi, než vznikla samotná naše Země, potulovaly se atomy, ze kterých jsme utkáni, vesmírem. My všichni jsme ve finále hvězdný prach.

Pořád je proč žasnout.

Přeji Vám krásné, klidné, ale i fascinující Vánoce!

Michaela Peterková
_________________________

PhDr. Michaela Peterková

Psychologické weby, testy, programy
psyx.cz

Ideálně se teď necháváte unášet představou nepřerušené řady zrození od sebe až k hvězdnému prachu.

Kdyby Vás z toho náhodou rušily nedořešené Vánoce a potřebovali byste ještě pro někoho dárek, tady jedna možnost, kterou stihnete pořídit za tři minuty a ještě by měla dávat smysl:

Kurz o tom, jak se prát se životem statečně a bez pocitu, že mám smůlu a strašně bych chtěla a ono to nejde… Velký a nadějeplný 😊 lednový online kurz ŽIVOT VE VLASTNÍCH RUKOU – podrobnosti, přihláška, dárkový certifikát zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *