Prokrastinace, zbytečný strach, nerozhodnost, unáhlenost, slabá vůle?
Možná se vám stává, že víte, co chcete, ale neuděláte to. Že se bojíte věcí, které nejsou tak hrozné. Chcete něco změnit, ale ve finále jedete stále ve stejných kolejích.
Máte to tak? Pak jste tady dobře – nikdo vám tu za ty různé slabůstky nebude nadávat (na to si nejspíš stačíte sami), naopak čekejte naprosté přijetí, šanci na pochopení toho, co se ve vás děje, a nasměrování, jak to dělat líp.
V člověku se často perou různé tendence. Jedna třeba rozumně říká něco jako teď pracuj, teď odpočívej, neboj se, dodělej konečně tohle, přestaň kouřit, choď míň na facebook, nekupuj hlouposti, neurážej se, nejez zmrzlinu po devátý večer, objednej se na prohlídku, … ale pak se dostane ke slovu, tedy spíše k činu nějaká druhá část mysli a výsledkem je stále nedodělaná práce, palec ubroušený od displeje, zbytečná hádka, vyjedený mražák atd. a slib „Tak zítra už ale opravdu…!“
Rozhodování, sebeovládání, motivace, prokrastinace, zlozvyky – na potížích v těchto oblastech má výrazný podíl fakt, že nikdo z nás není jednotná bytost. V každém z nás existuje více sklonů, jedna naše část něco chce, druhá z toho má obavy, jedna je rozumová, druhá je emoční. Když si mezi sebou nerozumějí, je výsledek i naše nespokojenost z toho, že něco chceme, ale neděláme to, nebo něco nechceme, ale děláme to.
Naštěstí je možné to změnit a naučit ty různé sklony v naší psychice spolupracovat. Chcete vědět, jak na to?
Tak pojďte na úspěšný minikurz, kde si vše vysvětlíme a prakticky si ukážeme.
Probereme:
:: Jak funguje rozumová a jak emoční část mysli🎭
:: Kdy jsou v souladu a kdy si nerozumí a proč si nerozumí✅❌
:: Konkrétně rozebereme problémy s prokrastinací, sebeovládáním, zlozvyky a rozhodováním😕
:: Naučíte se bezpečně rozpoznávat, co se vám děje v hlavě, a máte tak šanci dostat pod kontrolu svou mysl a to, co ne/děláte💡
:: Tyto poznatky využijete také při výchově dětí a v mezilidských vztazích👫
:: Nečekejte žádnou suchou akademickou přednášku, bude to dle Jana Amose názorné, zábavné a hravé, současně ale podložené a do hloubky jdoucí 😊
Vše se dozvíte ve dvou webinářích📺 v celkové délce skoro 2,5 hodiny
Kdo kurz vede?
Kurz má na svědomí a provede vás jím psycholožka PhDr. Michaela Peterková – autorka tištených i online knih, článků, psychologických testů a vzdělávacích kurzů naživo i online.
Jak to funguje?
Kliknete na objednání, zaplatíte (kartou nebo bankovním převodem) a dostanete na svůj e-mail potvrzení; tím máte zajištěný přístup na stránku kurzu po dobu 60 dní. Všechno funguje jednoduše a hladce. (A kdyby něco, pomůžeme vám.)
Záznam kurzu ze září 2022
Tento kurz jsem vysílala živě v září 22; teď je k dispozici jeho kompletní záznam. Na stránce kurzu najdete videa a všechny materiály. Po dobu přístupu si vše můžete pouštět a stahovat, jak budete chtít.
Podrobný obsah webinářů:
1. webinář 📺
:: Proč prokrastinujeme, udržujeme zlozvyky, špatně se ovládáme a máme problémy se rozhodovat?😕
:: Rozum a emoce vysvětlené pomocí Heidtovy metafory jezdce a slona – díky ní Vám bude ✅ okamžitě jasné, jak nám to v hlavě ne/funguje, a hlavně, co se s tím dá dělat 🐘
:: Rozumová část mysli – její funkce z pohledu struktury a činnosti mozku
:: Totéž emoční část
:: Čím to, že když jde do tuhého, rozum většinou prohrává?😕
:: Opakovací kvíz📈
2. webinář 📺
:: Jak na soulad rozumu a emocí🎭
:: Proč krachují příliš ambiciózní plány
:: Jaké chyby děláme při plánování a předsevzetích❌
:: Konkrétní tipy, jak se vypořádat s leností, slabou vůlí, zlozvyky, nerozhodností a špatným sebeovládáním💡
:: Pokud si budete chtít vypracovat plán, jak v některé ze svých slabších oblastí začít lépe fungovat, dostanete návod, jak na to, a tisknutelný pracovní list 📃
Co všechno můžete čekat:
:: Dva webináře📺📺 v délce téměř 2,5 hodiny, na kterých vše srozumitelně a na mnoha příkladech probereme
:: Písemné shrnutí 📃
:: Kurz budete přístupný po dobu 60 dní od přihlášení
Za celý kurz – webináře a písemné materiály zaplatíte 490 Kč
Pojďte se seznámit se dvěma částmi lidské osobnosti, které jdou často proti sobě a člověk kvůli tomu podléhá strachu, zlozvykům, impulzům nebo pasivitě. Řekneme si, jak je naučit spolupracovat. Těším se na Vás!