Živé webináře o duševním (ne)zdraví

Psychické poruchy

Zajímá Vás téma psychického zdraví a psychických poruch? Tak to Vás zvu na trojici online webinářů, ve kterých lidsky a srozumitelně probereme vztah těla a psychiky, základní psychické poruchy a poruchy osobnostipříznaky, projevy a možnosti léčby.

Možná se sami perete s psychickými problémy. Bohužel určitě znáte někoho, kdo je má. Proto je užitečné mít alespoň základní informace, které máte šanci dostat právě tady.

Postupně probereme tato témata:

PSYCHOSOMATIKA (živě 5.11. od 19 hod.)
:: Jak spolu souvisí zdraví duše a těla
:: Častá psychosomatická onemocnění
:: Vliv psychiky na srdce, trávení, kůži a další tělesné systémy
:: Webinář již proběhl, nyní je k dispozici jeho kompletní záznam

PŘEHLED PSYCHICKÝCH PORUCH (živě 19.11. od 19 hod.)
:: Srozumitelně o častých psychických poruchách
:: Deprese, úzkosti, schizofrenie, poruchy příjmu potravy a mnohé další
:: Příznaky a možnosti léčby

PORUCHY OSOBNOSTI (živě 26.11. od 19 hod.)
:: Projevy poruch osobnosti
:: Paranoidní, závislá, narcistická, disociální a další poruchy osobnosti
:: Jak poznat psychopata

Webináře proběhnou jako živý videopřenos. Ke každému dostanete pracovní list a písemné shrnutí a budete mít možnost pokládat otázky.
Celková délka bude nejméně 240 minut (4 hodiny).
Pokud byste nestihli živý přenos, budete mít do 10.12.2020 k dispozici záznam.

Tyto tři webináře o duševním (ne)zdraví si můžete přihlásit najednou za velice zvýhodněnou cenu. Cena každého webináře zvlášť je 249 Kč, za tři to tedy vychází na 747 Kč. Když si ale koupíte celý balíček, výrazně ušetříte – více než 250 Kč:

Výhodný balíček všech tří webinářů – pouze 489 Kč

Samostatné webináře:
Psychosomatika – 249 Kč
Přehled psychických poruch – 249 Kč
Poruchy osobnosti – 249 Kč

Nyní můžete všechny tři webináře zhlédnout ze záznamu (do 10.12.2020), stále je možné pokládat otázky, které zodpovím písemně.

Kdo webináře vede: Webináře má na svědomí a provede vás jimi psycholožka PhDr. Michaela Peterková – autorka tištených i online knih, článků, psychologických testů a vzdělávacích kurzů naživo i online.


Jak to funguje?
Kliknete na objednání, zaplatíte (kartou nebo bankovním převodem) a dostanete na svůj e-mail potvrzení a následně odkaz, kde můžete webinář sledovat živě nebo pak ze záznamu. Všechno funguje jednoduše a hladce. (A kdyby něco, pomůžeme vám.)

Podrobnosti k jednotlivým webinářům:

PSYCHOSOMATIKA

Možná se Vám někdy stalo, že Vám po období stresu začaly určité tělesné obtíže – pocit plnosti, nadýmání, ekzém, reprodukční potíže, bolesti hlavy, krku nebo zad či jiné nepříjemnosti. Psychosomatika se zabývá vztahem duše a těla a studuje zejména onemocnění, na jejichž vzniku se výrazně podílejí psychické faktory.

Na webináři probere, co vlastně psychosomatika je a co není, a podíváme se pořádně na časté psychosomatické nemoci. Budete pak lépe rozumět svému tělu a jeho signálům, které Vám dává, když má něčeho moc, nebo naopak málo.

Podrobný obsah:

:: Co je psychosomatika, skutečnost a mýty
:: Vztah duše a těla
:: Co s námi dělá stres
:: Funkční poruchy
:: Narušená činnost srdce a dýchání
:: Trávicí potíže
:: Kožní projevy
:: Poruchy příjmu potravy
:: Bolesti
:: Placebo a nocebo
:: Jak využít poznatky z psychosomatiky pro sebe

PŘEHLED PSYCHICKÝCH PORUCH

Asi každý z nás se dostane do kontaktu s některou z psychických poruch – osobně, u někoho z rodiny, práce, u kamaráda… Proto je užitečné mít o psychickém nezdraví základní povědomí. Pak vás nevyděsí třeba relativně banální problém jako je panická úzkost (je extrémně nepříjemná, ale nejde při ní o život, jak to v tu chvíli může vypadat) a zas naopak nepodceníte nastupující mentální anorexii u mladé holky; budete vědět, s čím se dá něco dělat a co kde naopak nepomáhá. Z těchto a mnoha více důvodů se vám rychlokurz psychických poruch bude hodit.

Podrobný obsah:

:: Kdy je porušená psychická činnost problém
:: Obecné příčiny poruch
:: Poruchy nálady: deprese, mánie, bipolární porucha
:: Úzkostné poruchy: agorafobie, sociální fobie, panická porucha, generalizovaná úzkostná porucha, obsedantně-kompulzivní porucha, neurastenie, posttraumatická stresová porucha, hypochondrická porucha, somatizační porucha
:: Závislosti: alkoholismus, závislost na hypnotikách a sedativech, gambling
:: Psychózy: zejména schizofrenie
:: Poruchy příjmu potravy: mentální anorexie, mentální bulimie
:: Poruchy spánku – insomnie, noční můry, noční děsy, náměsíčnost, spánková apnoe
:: Poruchy osobnosti – schizoidní, disociální, emočně nestabilní impulzivní, emočně nestabilní hraniční, histrionská, anankastická, anxiózní, závislá, paranoidní
:: Demence: Alzheimerova a vaskulární demence
:: Kam se obrátit pro pomoc, jak je to s nutností objednání a hrazením léčby

PORUCHY OSOBNOSTI

Osobnost je to, kým jsme – zjednodušeně řečeno zahrnuje naše vlastnosti a schopnosti. Vlastnosti jsou v osobnosti každého z nás různě namíchány a většinou to vcelku harmonicky funguje. Jenže je určité procento lidí, jejichž některé osobnostní rysy jsou zvýrazněné až tak, že jim to komplikuje život. A také to komplikuje život jejich okolí. Například taková agresivita – někdo je mírný jako ovečka, hlavně aby si někoho nepohněval, někdo je většinou klidný a naštve se jen občas a někdo je velmi výbušný a útočný. Všechny tyto projevy leží na jedné ose a liší se svou intenzitou. Krajní póly – přílišná poddajnost i útočnost – působí potíže. Poddajný člověk se nechává využívat, útočný ubližuje ostatním.

Probereme všechny „klasické“ poruchy osobnosti – jejich projevy a jak je rozpoznat u druhých. Nebude chybět ani témat psychopatie a jak psychopata odhalit. Když se vyznáte v typech narušené osobnosti, ušetří Vám to hromadu tápání a nervů v kontaktu s lidmi, kteří takovou osobnost mají.

Podrobný obsah:

:: Zdravá a narušená osobnost
:: Proč jsou poruchy osobnosti nevyléčitelné
:: Co když má můj partner poruchu osobnosti?
:: Schizoidní osobnost
:: Disociální osobnost
:: Emočně nenstabilní osobnost (impulzivní a hraniční typ)
:: Histrionská osobnost
:: Anankastická osobnost
:: Úzkostná osobnost
:: Závislá osobnost
:: Paranoidní osobnost
:: Pasivně-agresivní osobnost
:: Narcistická osobnost

Občas podivnými názvy se nenechte odradit – všechno je to snadno pochopitelné a ačkoli jste možná nikdy neslyšeli o „anankastické“ osobnosti, vsadím se, že nějakou takovou jste už v životě potkali. Vše si srozumitelně vysvětlíme.

Přihlásit se můžete zde:

Výhodný balíček všech tří webinářů – pouze 489 Kč

Samostatné webináře:
Psychosomatika – 249 Kč
Přehled psychických poruch – 249 Kč
Poruchy osobnosti – 249 Kč

Nyní můžete všechny tři webináře zhlédnout ze záznamu (do 10.12.2020), stále je možné pokládat otázky, které zodpovím písemně.