JAK A KDE BRÁT OPTIMISMUS

Optimismus a pesimismus jsou způsoby myšlení a hodnocení věcí a lidí kolem nás. Pesimismus může vést k beznaději a depresi, naopak optimisté bývají spokojenější, oblíbenější a úspěšnější.

Hodilo by se vám v životě trochu optimismu navíc?

Tak pojďte na webinář, kde probereme:

:: Rozdíly v myšlení optimistů a pesimistů
:: Jak nás může pesimismus zavléct do deprese
:: Jak se přeladit směrem k optimismu

Součástí webináře je pracovní sešit s cvičeními, která vám pomůžou pochopit jemné rozdíly mezi myšlením optimisty a pesimisty. Dále dostanete i písemné shrnutí nejdůležitějších faktů, v živém vysílání budete moci pokládat otázky a případně si pustit webinář ze záznamu.

Kdy webinář proběhne?

Živé vysílání proběhne ve čtvrtek 24. února od 19 hodin, jeho délka bude minimálně 70 minut, a kdybyste živý přenos z jakéhokoli důvodu nestihli, budete mít ještě dva týdny poté k dispozici záznam.

Cena za webinář je 245 Kč.

PŘIHLÁSIT SE NA WEBINÁŘ

Kdo přednáší: Webinář má na svědomí a provede vás jím psycholožka PhDr. Michaela Peterková – autorka tištených i online knih, článků, psychologických testů a vzdělávacích kurzů naživo i online.


Jak to funguje?

Kliknete na objednání, zaplatíte (kartou nebo bankovním převodem) a dostanete na svůj e-mail potvrzení; tím máte místo na webináři rezervované. Před zahájením Vám přijde odkaz, kde se můžete zúčastnit webináře. Všechno funguje jednoduše a hladce. (A kdyby něco, pomůžeme vám.)

Podrobnosti k obsahu webináře 💻

:: Jak funguje myšlení optimistů a pesimistů

:: Pesimismus a vznik bezmocnosti a deprese

:: Kdy je ale pesimismus v rozumné míře naopak přínosný

:: Typy optimismu (ne všechny jsou žádoucí)

:: Výhody optimismu a jak se mu přiblížit

:: Jak pomoci během výchovy k optimismu svým dětem

Pesimista vidí sklenici poloprázdnou, optimista poloplnou. Obojí může být v jistých situacích užitečné, každopádně s tou poloplnou se většinou žije radostněji. Pokud se chcete přeladit tímto směrem, jste možná na správném místě😊

JAK A KDE BRÁT OPTIMISMUS – živý webinář s možností pokládat otázky, písemným shrnutím a záznamem pro pozdější zhlédnutí, 245 Kč

JÍT K PŘIHLÁŠCE

Odpověď na plaveckou otázku z newsletteru z 15.2.22:

Představte si špičkové sportovce-plavce – dáte jim plavat bazén na čas a pak jim řeknete, za kolik to uplavali, akorát předtím provedete malý matematický úkon – každému jeho čas zhoršíte o 1,5 vteřiny. Jeden a půl vteřiny na bazén, to je u závodního plavce skoro na otázku „Být, či nebýt?“
No a pak plavou další bazén. Někteří se oproti falešnému nahlášenému času zlepší, zato jiní se dokonce ještě zhorší. Záleží na jejich optimistických či pesimistických sklonech. Zlepšili/zhoršili se optimisté, nebo pesimisté? A proč?

Optimisté se zlepšili – věřili, že je možné zaplavat to líp. Pesimisté se naopak ještě zhoršili, a to klidně i o dost. Prvotní zpráva o hodně špatném čase je srazila na kolena a utvrdila v přesvědčení, že je stejně všechno k ničemu.

Neuhlídaný pesimismus nás tedy brzdí v rozletu, nedovolí nám využívat naše schopnosti a dává nás pod pokličku. Na webináři si řekneme, jak se naučit zvládat vlastní myšlení, aby k tomuto nedocházelo.

JÍT K PŘIHLÁŠCE