Co v hlavě ROZHODUJE o spokojenosti nebo FRUSTRACI? 💡

Potřebujete něco?

Odpověď je Ano.

Neznám Vás (pravděpodobně) a neznám Vaši aktuální situaci (určitě), ale stejně vím, že něco potřebujete. My lidé, od svého prvního nádechu až po poslední výdech neustále něco potřebujeme. Teplo, dotek, lásku, bezpečí, pocit smyslu života, …

Když máme potřeby naplněné, jsme 💚 spokojení. Když ne, cítíme 😡 frustraci a nespokojenost.

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

dnešní Psychologický zpravodaj je o potřebách, což jsou psychické elementy, které bez jakékoli nadsázky řídí náš život. A taky rozhodují o tom, jak se cítíme.

Když máme všechny potřeby naplněné, je to onen stav bez potřeb, 😊 nirvána, dokonalá blaženost. To se zas tak nestává.

Když v nějaké důležité potřebě strádáme, je nám to 💀 hodně nepříjemné. Zamilovaný člověk pořád kouká na telefon, jestli mu milovaná bytost konečně odepsala. Když ne, trpí tím jeho potřeba lásky a jistoty. Naštvaný člověk s uraženým egem vymýšlí ostrou odpověď někomu, kdo ho urazil – trpí jeho potřeba úcty. Znuděný člověk hledá, co by dělal a pociťuje neklid – tak se ozývá potřeba stimulace. O hladu a podobných ani nemusíme mluvit.

Potřeby jsou 🪐 svět sám pro sebe, mnohovrstevnatý, záhadný, plný protikladů, emocí, krásy, nástrah, slepých a nebezpečných uliček, a protože v tomto světě se rozhoduje o našem pocitu ze života, zvu Vás na 💥online kurz – komentovanou procházku světem lidských potřeb.

Projdeme 💚 individuální i 🧡 vztahové potřeby. Uděláme si v nich pořádek. Podíváme se na zdravé a naopak ne zrovna žádoucí způsoby jejich uspokojování. Řekneme si, proč je taky někdy dobré nedostat to, co chceme.

Podrobnosti ke kurzu, který proběhne v říjnu v podobě 📺📺 dvou online živých webinářů (se záznamem pro pozdější zhlédnutí, diskusí a písemnými materiály), najdete tady:

 

 

 

 

 

Až se dnes přistihnete u pocitu nespokojenosti, hledejte potřebu, která si říká o vyřízení – stoprocentně tam nějaká bude.

Přeju Vám úspěšné stopování a krásný začátek 🍁 omamného podzimu

💚 Michaela Peterková

_________________________

PhDr. Michaela Peterková

Psychologické weby, testy, programy

Úplně nový online minikurz 💥 POTŘEBY: CESTY KE SPOKOJENOSTI NEBO FRUSTRACI

newsletter z 9/23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *