Psycho-hádanka: Dvojčata

Když se identická dvojčata chovají jinak: Kdo mluvil a kdo byl ticho? A proč?
Pusťte si novou psycho-hádanku:

Svou odpovědi napište níže do diskuse, pak se podívejte na řešení.

Test sociálních stránek osobnosti PESO – podrobný test, online, pořádně dlouhý výsledek

57 thoughts on “Psycho-hádanka: Dvojčata

 1. Myslím, že Pavla. Příjemný zážitek s koťátky. Děti většinou rády sdílí takové zážitky.

 2. Myslím, že Pavla. Je určitě snazší svým blízkým vyprávět o pozitivních zážitcích. Strašidelný zážitek se snažíme z vědomí vytlačit.

 3. Pavla vyprávěla o koťátkách – o příjemných zážitcích se vypráví snadněji a radostněji. Ty nepříjemné bohužel často v sobě utemováváme.

 4. Myslím, že vyprávěla Pavla o koťátkách. O nepříjemných zážitcích raději nemluvíme a nechceme se k nim vracet. Chceme je vytěsnit.

 5. Mluvila Pavla, sdílela příjemný zážitek.
  Petra se cítila nejistá a nechtěla se k tomu vracet.

 6. Myslím si, že Petra, jelikož měla za sebou traumatizující zážitek a potřebovala se někomu svěřit (konkrétně babičce, které důvěřuje).

 7. Mluvila Pavla o koťátkách, šlo o „neškodné“ neutrální, spíš pozitivní téma. O nepříjemných zážitcích se intorvertům těžko hovoří, hůř se s nimi druhým lidem svěřují, proto si Petra svoje setkání s opilci nechala pro sebe.

 8. Myslím si že o zážitek se podělí Petra,jelikož negativními vlivy se zabývají lidé více a jsou pro ně zajímavější.

 9. Jednoznačně prvně mluvila Pavla, zatímco Petra mohla být tím negativním zážitkem ještě nějakou dobu zaražená.

 10. První se pochlubí zážitkem Petra – nepříjemný zážitek. Jako druhá pohovoří Pavla o svém krásném zážitku s kotaty což potěší ne jen babičku.

 11. Pavla. Chtěla by jedno konkrétní koťátko a babička by mohla být ta, kdo jí k němu pomůže, nebo dokonce si ho sama ponechá doma. Za zkoušku to přece stojí.

 12. Petra, myslím ze to zaznělo i v některém z webinářů p.Peterkové – mozek se spíš zabývá negativní emocí.

 13. Myslím, že Pavla – radostný zážitek. Domnívám se, že introverti se obecně hůř svěřují, a že děti tohoto založení mají sklon negativní zážitky „opouzdřit“ bez ventilace, ale jsem laik.

 14. Nejspíš Pavla brebentila o koťatech. Petra by se s úzkostným zážitkem asi hned tak nesvěřila, protože:
  – ještě cítila zmatek a nejistotu a zatím nenacházela slova,
  – nechtěla vyděsit babičku a sestru,
  – nechtěla čelit babiččiným ustaraným otázkám a možná i výčitkám, že byla neopatrná,
  – se styděla za svůj strach, za svou slabost,
  – měla pocit, že si to zavinila sama, když se neprozíravě oddělila od sestry.

 15. Myslím, že Pavla. Popisuje něco, co je nezávislé na ní. Petra si možná událost vztáhne k sobě, může se za ni vinit a cítit zodpovědná, tudíž to „na sebe“ přece nebude prozrazovat.

 16. Petra, musela čekat na ségru, ta jí neřekla co cestou dělala, protože mín mluví, a jelikož se zdržely, tak to musela babičce nakonec zdůvodnit.

 17. Jednoznacne se rozmluvila ta co potkala opilce, protoze clovek ma tendenci se zabyvat tim spatnym, to hezke vsichni berou jako samozrejmost, proto to nemaji potrebu resit.

  1. Chtel bych reagovat na vsechny, co odpovidaji, ze Pavla. Premitate svou vlastni zkusenost do reality, ale vase zkusenoust neni realitou, realita je naprosto odlisna, realita v podstate neexistuje, je to jen sebereflexe do toho, co jak kdo vidi a citi. Pro kazdy subjekt je jeho vnimani realitou, ale objektivne jednostranny nahled na realitu neni.

 18. Dobrý den, myslím, že Petra, protože měla strach z opilců a babičce to chtěla vypovědět . Setkání s koťátky je pro Pavlu milé, ale není znepokojující , a nemluvná holčička asi zas takovou radost neměla … nebo opačně ?? 🙂

 19. Osobne si myslím, že to bola skôr Pavla s tými mačiatkami. V danej situácii by asi skôr pozitívny zážitok bolo to, s čím sa chce človek podeliť.
  Opilci v prípade Petry boli v nej zaiste vyvolali nepríjemný pocit ohrozenia, ale bez priamych následkov, takže si myslím, že jej psychika to najskôr musela spracovať, kým sa rozhodne dať to najavo. U introvertných pováh zvlášť.

 20. Podle mě vyprávěla Pavla o koťátkách – chtěla potěšit babičku i očividně zádumčivou sestru a podělit se s nimi o příjemný zážitek.

 21. Ja si myslím že sa rozmluvila Petra, pretože šok alebo stres jej uvolnil bloky ktoré mala a potrebovala to dostať zo seba von. Je pravda že musí mať dobrý vztah aj s babičkou.

 22. Já si myslím že každé všímavé a pozornější dítě si všimne bubáka. Za mě Petra.

 23. Myslím, že tá s opilcami, aby si kompenzovala napätie z duše.
  Ale záleží na povahe babičky. Ako zvykla reagovať. Pokiaľ by sa vnučka necítila bezpečne, neprehovorila by.

  Teda, záleží na babičke a jej vzťahu s nimi.

 24. Tak já bych řekla Pavla, pozitivní zážitky se vyprávějí líp – někdo se třeba i za negativní zážitek stydí a nechce o tom mluvit, i když nemůže za to, co se mu stalo.

 25. Já si myslím, že to byla Pavla, protože měla pozitivní zážitek a o tom se lépe mluví.

 26. Bude vyprávět Pavla, protože radostné a pozitivní emoce se u introverta sdílí lépe, než pocity Petry strachu a ohrožení.

 27. Domnívám se, že o svém zážitku hovořila Pavla, protože její zážitek s koťátky byl pozitivní, způsobil jí radost. A o tu se chceme vždy rychle podělit. O příjemnějších záležitostech se hovoří lépe, než o těch, které nám způsobily nějaké trauma. Ty nejdříve musíme v sobě zpracovat a až následně jsme schopni o nich hovořit.

 28. Myslím, že Pavla s příjemným zážitkem s koťátky. Děti většinou rády sdílí takové zážitky a introverti si nepříjemné věci spíš nechávají pro sebe.

 29. Myslím, že to bude Petra, neboť negativní zážitek jí utkvěl v paměti a u babičky se předpokládám cítila v bezpečí a dokázala se z toho vyzpovídat, i když normálně komunikuje míň.

 30. Také si myslím, že promluvila Petra, zřejmě ta negativní zkušenost, kterou měla s opilci jí podpoří o tom začít mluvit. Jak už tu psali ostatní, ty koťátka jsou určitě roztomilé a milá skutečnost, ale to bezpečí u babičky a spolu se sestrou jí dovolí začít mluvit. :o)

 31. Za mě Pavla, jelikož s pozitivní reakcí se jde lépe na světlo, než s negativní. Takže za mě koťátka.

 32. Pavla, protože s příjemnými pocity a zkušenostmi se rádi podělíme s ostatními. Nedělá nám to problém, chceme být šťastní a toto prožít i s ostatními.

 33. Myslím, že Petra, se uvolnila u babicky, kde jí bylo dobře, cítila se v bezpečí a tak se svěřila a vyplavila své emoce. Kdežto Pavla to brala jako samosrejmost a na koťata si ani nevzpomela.

 34. Ja si myslím, že prvá sa rozhovorila Pavla. O príjemných zážitkoch sa deti rozrozprávajú spontánne a s nadšením. Keby ten opilec to druhé dievčatko skutočne napadol, tak by to asi hneď z nej vyhŕklo. Ale keď to ostalo len na takom nepríjemnom pocite…možno sama nevedela čo s tým

 35. Pavla – když si představím introvertního člověka, tak myslím, že spíš bude mluvit o pozitivních věcech a ty negativní si nechá spíš pro sebe

 36. Myslím si, že Petra, protože sice zažila něco nepříjemného, co může člověka „zarazit“ a uzavřít, ale zároveň pocitově „vyvázla“, což zase velmi nutí ke sdílení té zkušenosti a úlevy.

 37. To podle mě záleží na nátuře a na důvěře k babičce. Já jsem třeba typ, který stresovou situaci ventiluje slovy, kolega to drží uvnitř. Kdybych ale znala většinové reakce babičky jako negativní, tak si to nechám na jinou adresu. Takže pokud je Petra jako já, sdílet to bude. Pokud jako kolega, pak vyhrávají koťátka. Přece jen je tam pozitivní náboj nadšení a je to „bezpečné“ sdílení.

  1. Také si myslím, že záleží na důvěře k babičce a její povaze (např. Petra bude zvažovat – vynadá mi babička, když ji řeknu, že jsem se potkala s opilci, za to, že jsme se se sestrou rozhodly rozdělit a tím pádem mi řekne, že si za tu celou stresovou situaci můžu sama?). Kdyby babičce plně důvěřovaly a babička by nebyla odsuzující, myslím, že by první promluvila Petra, která potkala opilce, protože prožila silný zážitek. Její sestře se stalo naopak něco pěkného, ale je možné, že to na ni tak silně nezapůsobilo a vzala koťátka jako nějakou samozřejmost. Babičce by pravděpodobně řekla, že se po cestě nic zvláštního nestalo.

 38. Myslím si, že první promluvila Petra. Setkání s opilci, a s tím tedy přišel nějaký šok (senzace). A šok, si myslím, je to, o čem se lidé spíše svěřují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *