HLUBOKÉ PŘÍČINY psychických poruch – deprese

Deprese, úzkosti, sebepoškozování a závislosti – osud spousty lidí. Určitě znáte někoho, kdo s něčím z toho bojuje.

⚫ Co je depka? Smutek, beznaděj

⚫ Úzkost je svíravá nejistota až hrůza.

⚫ Sebepoškozování je zdánlivě nesmyslné ubližování svému tělu.

⚫ Závislost znamená užívat nebo dělat něco až tak, že to škodí.

Takhle ty problémy či poruchy popisujeme. Sedí to, ale je to jen jejich povrch a rozhodně ne všechno, co o nich můžeme říct. Vlastně je to hodně málo. Něco jako kdybychom popisovali moře jen jako hladinu – modrá plocha, sem tam vlna. Jako jo, ale moře, to je přece hlavně ta masa vody pod hladinou, ryby a jiné potvory, proudy, tmavé tajemné dno, …

Stejně jako moře i psychické problémy skrývají to podstatné pod svým povrchem 🕳️

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

dnešní téma je jasné, zvu vás na potápění. Asi to nebude úplná legrace a pohodička, jako když člověk šnorchluje někde v Marse, ale důležité to může být velmi.

⚫ Taková deprese – člověk je při ní skleslý, nic ho nebaví, netěší, do všeho se musí strašně nutit a nevidí východisko.

To je ale „jenom“ povrch. Co je pod ním?

Tam najdeme jinou emoci, než je ten povrchový smutek. Člověk v depresi je hluboko uvnitř naštvaný 😡 – na sebe, na svět nebo na druhé lidi.

Může nesnášet sám sebe, shazovat se a podceňovat (Jsem k ničemu, zasloužím si takhle trpět, nedokážu s tím nic udělat, …). Nebo se zlobí na svět, že je komplikovaný, zlý, nespravedlivý nebo jinak strašný. A totéž druzí lidé.

👍 Uzdravit se z deprese, myslím tím skutečně se uzdravit, znamená poznat tenhle její sklep, rozsvítit tam 💡 a trochu poklidit.

Zajímá Vás to? Pojďte na 💥 stručný, svěží a přitom hloubkový online kurz, kde to všechno probereme – jak se rodí naše osobnost a její potenciální problémy, kde se v nás bere nadměrný hněv nebo i strach, jak si poradit s vnitřním kritikem, který umí pořádně trýznit, a mnoho dalších témat 💡

V kurzu se setkáte se čtyřmi velmi častými duševními trápeními – depresí, úzkostnými poruchami (nadměrné obavy, sociální fobie, OCD a jiné), sebepoškozováním a závislostmi (kam patří i přejídání nebo naopak nejedení).

Kurz se skládá ze 📺📺 dvou živých webinářů (záznamy k pozdějšímu zhlédnutí budou), budete moct dávat otázky 👫 a dostanete písemné shrnutí 📃 toho nejdůležitějšího. Nepotřebujete žádné základy psychologie, vše si srozumitelně vysvětlíme.

💥 Podrobnosti a přihlášku najdete tady:

Teď taky příjemná sleva 😊 za včasné přihlášení – platí jen pár dní

Hezké dny,
💚 Michaela Peterková
_________________________

PhDr. Michaela Peterková

Psychologické weby, testy, programy

💡 Nový online kurz HLUBOKÉ PŘÍČINY ČASTÝCH PSYCHICKÝCH PORUCH

Živé webináře se záznamem, diskuse, písemné shrnutí a mailová podpora 📺👫📃

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *