Co o sobě PROZRAZUJETE svými RAMENY?

V jaké poloze máte právě teď ramena? – Hezky volně visí, nebo bez ohledu na gravitaci šplhají podél krku možná až k uším?

(Je tedy celkem hodně lidí, kteří nedokážou poznat, jestli mají ramena nahoře, nebo dole. Pozná se to takhle: Zhluboka se nadechněte a s výdechem nechte ramena klesnout. Šlo to? Odebrala se dolů? Pokud ano, tak už víte, kde byla předtím. )

Co znamenají ramena nahoře? Představte si, že jste venku, je zima a vichr a vy v tom nečasu musíte jít. Asi se budete hrbit, oči na minimu a ramena – ve stratosféře.

Zdvižená ramena jsou jasným signálem nepohody, napětí a stresu a snahy chránit se 💀. Jejich prapůvodní význam je ochrana hlavy proti předmětům letícím ve vichřici nebo útočícím šelmám.

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

dnes to bude o tom, jak nám tělo ukazuje stres a jak ho snadno uvolnit.

Bezdůvodně zdvižená ramena a taky ještě stažené břicho a napnuté svaly kolem očí a úst jsou klasická stresová sada.

Kdyby to bylo kvůli hrozícímu útoku hrocha, bylo by to v pohodě; v takové situaci se stres může hodit. Ale my ho spíš zažíváme kvůli termínům, zkouškám, penězům, nesnesitelným bližním nebo kvůli pouhým myšlenkám na cokoli z toho.

Napětí v těle rovná se napětí v duši, to je známá věc. Ta duše nám obvykle vadí víc – a zrovna tu jako na potvoru uvolnit nejde. Naštěstí je to možné přes tělo a jedno takové krátké, jednoduché a geniální cvičení si dnes představíme:

Udělejte si plně soustředěný a příjemně hluboký nádech a výdech. S dalším výdechem pak povolte svaly na břiše. S dalším výdechem nechte klesnout ramena. A s následujícím výdechem povolte svaly v obličeji – hlavně ty kolem úst a očí.

Se zavřenýma očima to bude o mnoho mocnější. A jestli na danou partii nestačí jeden výdech, dopřejte si jich víc, vzduchu je dost. A jestli to pořád nejde, tak příslušné svaly nejdřív zatněte nebo ramena zdvihněte záměrně co nejvíc a až potom uvolněte – a je to💡

Za tu minutu či dvě vám bude líp než předtím. A to jen díky několika soustředěným výdechům.

Cítíte, že přesně tohle potřebujete? Chcete se umět uvolnit, obnovit kontakt se svým tělem a dokázat odstoupit od zbytečných brebentících myšlenek a obav?

Můžu Vás umění uvolnění a vědomého prožívání naučit – zvu Vás na velký online kurz 💙 ÚŽASNÉ RELAXACE A MEDITACE

Naučíme se společně po krůčcích postupům, které mění k lepšímu životy lidí na téhle planetě už tisíce let 🌼

Co všechno v kurzu najdete (a že toho bude hodně)? Stačí kliknout a dozvíte se to 😊

A ještě se na závěr vrátíme k ramenům: Zkuste je zas nechat s výdechem spadnout.

Šlo to? Jestli ano, tak Vám během čtení vyšplhala nahoru. Někdy se totiž ze stresu a tělesného napětí stane zvyk. A s ním přichází únava, vysoký tlak, pobolívání, rozlady a tělesné i duševní opotřebování. Naštěstí to jde zastavit. Vzpomeňte si párkrát denně a vydechněte ve jménu uvolněného břicha, ramen a obličeje 😛

Ať visí 😉

💚 Michaela Peterková

_________________________

PhDr. Michaela Peterková
Psychologické weby, testy, programy

newsletter 11/23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *