Jak si ZLEPŠÍTE 🎯 soustředění + kurz meditace 💙

🙃 Máte problém udržet svou mysl soustředěnou na aktuální věc aspoň 20 minut?
🙃 Zapomínáte důležité věci (a ne proto, že by vám je kradl ten Němec)?
🙃 Máte tendenci dělat víc neslučitelných činností najednou?

💀 Velký špatný. To jsou všechno projevy narušené pozornosti.

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

zdravím vás poprvé v roce 24 (pokud někdo neviděl PFku plnou velmi osobních čísel, najdete ji tady) a hned napoprvé si dáme důležité téma lidské pozornosti. Je to funkce, která ovlivňuje každou minutu našeho života.

A to proto, že pozornost je jako baterka ve tmě – co osvítí, to vnímáme, zbytek jde mimo nás. Když se teď soustředím na to, že mám studený nohy a že je to nepříjemný, svítím si tou baterkou na nohy a to, co je nad, pod, vpravo, vlevo, o tom nic nevím. Když s někým mluvím a on mě neposlouchá, svítí si on baterkou někam dovnitř své hlavy a ne na mě. (Přichází tak o spoustu geniálních myšlenek a tak.)

Rozhašená a slabá pozornost je jako nevytrénovaný biceps. V tom je úžasná zpráva – 💡 jde natrénovat. Znamená to posílit neurální okruhy v příslušné části mozku.

Jaká je nejlepší posilovna pro pozornost?

💙 Meditace a relaxace. Jsou stovky různých možností, jak na ně, pro každého se něco najde. Pozornost se na chvíli zaměřuje na určitou představu nebo třeba na dýchání. Když člověk ví, jak na to, není to žádný planetární problém.

Jsou meditace klidné a jsou i pohybové. Dokonce se dá meditovat i při jídle, pití nebo sexu.

Chcete se to naučit? Pojďte na 💙 online kurz ÚŽASNÉ RELAXACE A MEDITACE – všechno si vysvětlíme a ještě si stáhnete kupu nahrávek, které vás provedou začátky té nové cesty.

👍 Pomocí meditací se naučíte držet pozornost u jedné věci, ale taky pracovat s nepříjemnými myšlenkami a emocemi, uvolnit své tělo a mnohem víc si vychutnat hezké stránky existence.

Z vlastní zkušenosti vím, jak skvělé je umět se zaměřit na to, co chci. Pomáhá to v práci, při usínání, naslouchání, při nepříjemných stavech a taky při těch příjemných.

V kurzu probereme různé typy meditačních cvičení a mnoho z nich je velmi krátkých. Už dvě minuty dovedou divy.

Podrobnosti a přihlášku najdete tady

Krásný začátek roku,
💚 Michaela Peterková

_________________________

PhDr. Michaela Peterková
Psychologické weby, testy, programy

💙 ÚŽASNÉ RELAXACE A MEDITACE – online kurz s jasnými návody a spoustou nahrávek ke stažení

newsletter z 01/24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *