Princezna Diana a následky jejího dětství 👑

„Vnímáte určitou zodpovědnost za to, že jste královskou rodinu přivedl do krize?“

„Podle mě se královská rodina do krize přivedla sama. Věděli, do čeho s Dianou jdou. Věděli, že je zranitelná. Věděli, že měla těžké dětství. Věděli, že potřebuje lásku, bezpečí a jistotu. A poskytli jí to? Ne. Dali jí přesný opak. Pak se nemohou divit, že chce lidem říct, že není šťastná.“

To jsou slova Andrewa Mortona, který o princezně Dianě vydal tehdy hodně výbušnou knihu. Byla to doba, kdy Diana (stále) trpěla bulimií, byla nešťastná a uvažovala o sebevraždě.

K princezně Dianě 👑 mě teď přivedla náhoda v podobě jakýchsi urputných rýmičkových breber, které mi prokázaly tu obrovskou čest u mě rozvíjet svůj genofond, čímž mě chvílemi nutí zaujmout nepracovní polohu. No a došlo v té souvislosti na pátou řadu seriálu Koruna. Citace výše pochází z druhého dílu.

Morton říká, že když někdo pochází ze špatných podmínek, je potřeba s tím počítat s tím, že je křehký. (Taky může být odtažitý nebo agresivní.) Určitě se to řeší třeba při přípravě pěstounů, ale užitek bychom z toho měli všichni. Nedobré dětství se na člověku podepíše. Neměli bychom to podceňovat u sebe a ani u svých partnerů, kolegů a jiných blízkých lidí.

Naštěstí se tomu dá porozumět a taky se dá leccos změnit k lepšímu. Ze své skoro dvě desetiletí trvající práce s klienty vidím, že skoro všichni mají užitek z toho, že se prozkoumá jejich historie a že pochopí, čím byli formováni.

Webinář na toto téma začíná dnes v sedm 💻 (záznam bude). Zvu Vás, jestli Vás téma zajímá!

V každém případě si užijte zbyteček listopadu 🍁❄️
💚 Michaela Peterková

_________________________

PhDr. Michaela Peterková

Psychologické weby, testy, programy

📺 📃 👫 Online kurz OD KOLÉBKY DO DOSPĚLOSTI: JAK NÁS UTVÁŘÍ VAZBA V RANÉM DĚTSTVÍ

newsletter z 11/23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *