Psycho-hádanka: Hypnóza

Jak si zdůvodníte své zvláštní chováni po hypnóze? Pusťte si novou hádanku:

Svou odpovědi napište níže do diskuse, pak se podívejte na řešení.

Test sociálních stránek osobnosti PESO – podrobný test, online, pořádně dlouhý výsledek

123 thoughts on “Psycho-hádanka: Hypnóza

 1. Ještě jsem v hypnóze nebyla. Pokud člověku v mozku zůstane pokyn lékaře “Otevřete okno”, tak by má odpověď byla : “Protože jste mi to řekl”. Pokud si po hypnóze člověk nevybavuje, co se dělo, odpověděla bych: “ Nevím” 🤭😃

 2. Jelikož nevím, co jste mi vsadil do podvědomí v hypnóze, tak asi plním váš příkaz … jinak bych to okno sama neotevřela, což na návštěvě normálně nedělám a nechala bych to tak, je to přece vaše prostředí.

 3. Nejspíš nebudu vědět, ale rychle si vymyslím uvěřitelnou odpověď, u které nebudu vypadat jako blázen před cizím člověkem. Záleží také jakou důvěru ve mě bude budit, pokud bude důvěryhodný možná mu i řeknu pravdu.

 4. Nebylo-li by větru, i slyšel bych a bylo by se mi i video líbilo, jen neznám ni otázku ni odpověď. Byl-li bych musel odpovědět, řekl bych, cituji: ,,Meneer dokter, ik ben zwart en doof.“

 5. Asi bych to okno otevřít nešel. Nevím, proč bych ho měl otevírat (jedině, že by byl opravdu vydýchaný vzduch, ale i tak bych se zeptal, nevadí-li to)

 6. Za C/ – Vydýchyný vzduch . Odpověď“Nevím“ se nabízí ,ale to není ten příběh a málokdo přizná ,že dělá něco „nevědomě“.

 7. Co dělal člověk v hypnóze si prý nepamatuje. Podvědomě otevře okno, ale neví proč. Proto si vymyslí důvod, aby to racionálně zdůvodnil.

 8. Odpověď zřejmě bude: NEVÍM.
  Často děláme, říkáme věci, aniž si uvědomujeme proč, ač jsme v tu chvíli při vědomí. Těžko tedy budeme vědět, proč jsme
  něco udělali v hypnóze, když nám hypnotizér navíc řekl,
  abychom na jeho pokyn zapomněli.

 9. Asi bych odpovedela, ze nevim. Ale nikdy jsem hypnozu nepodstoupila, takze nevim, co by to se mnou udelalo?

 10. Za bé: vydýcháno (…bych si honem vymyslela, abych si nepřipadala trapně, že nevím, co dělám). Kdybych měla příležitost a ten nápad se nad tím dlouze zamyslet, možná bych to „nevím“ přiznala, ale to je opravdu velmi málo pravděpodobné.

  1. Určitě „vydýchaný vzduch“. Člověk si potřebuje zdůvodnit, proč něco dělá, pokud jeho čin(nost) nedává na první pohled smysl.

 11. Ani jedno (z a, b, c). Asi bych řekla, že jsem měla pocit, že bych měla otevřít to okno….

 12. Prý nejsem schopna hypnosy tak asi bych to hypnotizérovi řekla, možná i předem.

 13. Za c, asi bych došla k tomu, že pokud mi tvrdí, že jsem otevřela okno a nevím o tom díky hypnóze, tak mi to musel přikázat

 14. Pretoze som mala na instrukciu zabudnut, tak ma to doviedlo k tomu cinu. Cize kvoli pocitu vychadzajucemu z hypnozy.

 15. Myslím, že to co se stane v hypnóze bych si nepamatovala. Odpověď by tedy zněla : nevím

 16. Hypnózu si nemůže uvědomit, nevím určitě neřekne, protože proč by dělal něco bezdůvodně, vše má svůj důvod, takže to je obraná sebereflexe a odpoví vydýchaný vzduch.
  Z toho vyplývá ta odporná lidská vlastnost.

 17. …podívala bych se na něj a řekla-„No, když se ptáte, tak to asi bude souviset s hypnózou.“ Z nabízených možností bych zřejmě vybrala stejnou odpověď. Ale s pobaveným otazníkem na konci mé odpovědi. ( jaksi tuším, že ta správná by však byla Vydýchaný vzduch:-) )

 18. Protože si mozek přizpůsobuje skutečnost a nechce slyšet pravdu, tak odpověď nevím ani pokyn z hypnózy to asi nebude. Přizpůsobil si skutečnost a řekl, že je vydýchaný vzduch?

 19. Asi řekne že neví, nebude si to pamatovat proč to délá, ale nemám vlastní zkušenost , tak fakt jen tipuji.

 20. Pravděpodobně jste mi to řekl v hypnóze (a myslím si k tomu: Když se na to teď ptáte…).

 21. Z daných variant bych se klonila k odpovědi Nevím.
  Ale, předpokládám, že bych okno otevřela z pro mě v tu chvíli nepochopitelných důvodů, z nějakého „nutkání“, protože v cizím prostředí(např. u lékaře) člověk málokdy jde otevřít okno. Takže asi by mi to bylo taky divné.

 22. Asi že nevím, když jsem měla tento „příkaz“ zapomenout, ale i vydýchaný vzduch, neb větrám běžně dost často.

 23. Odpovím, že tu byl vydýchaný vzduch. Když předpokládám,že pokyny vyslovené hypnotizérem si nebudu pamatovat, můj mozek se bude snažit „vyplnit díru“ v paměti a zaplní ji tím nejpravděpodobnějším,nejlogičtějším vysvětlením.

 24. Proto, že mi to asi někdo přikázal……..?
  Nebo, budu mít potřebu úniku a okno se ,zdá jedinou variantou?
  Možná i pocit čerstvého vzduchu člověk pocítí?

  Těžko popisovat pocit situace, kterou člověk sám emočně
  neprožil, tudíž pravdivá odpověď z mé strany je nemožná….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *