Psycho-hádanka: Vačice

Co uděláte s páchnoucí bezvládnou vačicí? Pusťte si novou hádanku:

Svou odpovědi napište níže do diskuse, pak se podívejte na řešení.

A pojďte na webináře O LIDKÝCH EMOCÍCH – povíme si o strachum smutku, vzteku a radosti. Podrobnosti zde

47 thoughts on “Psycho-hádanka: Vačice

 1. Zavolala bych na správu parku a informovala bych je o nálezu. Určitě bych na ni nesáhla, pokud má pěnu u huby, mohla přijít na vzteklinu, nebo jinou nemoc. Maximálně bych ji něčím přikryla.

 2. Psycho-hádanka? Spíš test, jak moc se bereme vážně. Já bych jí bez zaváhání snědla, protože předstírat se nevyplácí.

 3. Je mi jí líto, pomoci nelze, ale pomocí klacíku ji odtáhnu ze silnice. Aby se jí už nikdo další nemusel vyhýbat a také se tudy možná budu vracet.

 4. Popravdě – správně bych měla zjistit, jestli žije a dle situace ji odtáhnout pomocí klacku. To už ale uvažujeme. V situaci tady a teď bych se bála, jestli mě vačice nekousne:-) a rychle bych šla pryč. Příp, bych zauvažovala nad tou městskou policií. Buďme k sobě upřímní – takže proto tato odpověď. A děkuji. 🙂

 5. U mňa je riešenie jasné, keďže som mikrobiologička – zavolala by som veterinára alebo políciu.

  1. pozrel by som či ten zápach je z tej vačici,a ak ano tak by som to nechal tak a zmizol.

 6. V patřičné vzdálenosti (abych se v případě útoku stihla bránit) bych ji ze všech stran obešla a podívala se, jestli není očividně zraněná a nekrvácí, potom bych popošla kousek dál a zavolala ochráncům přírody, sdělila jim, v jakém stavu se nachází a do doby než by přijeli, bych dávala pozor, aby ji nepřejelo auto. Potom bych ji nechala v péči ochránců a šla někam na kafe nebo drink a pohoda pokračuje. 🙂

 7. Schovala bych se a čekala, jestli až pomine nebezpečí, neuteče. Umí předstírat smrt, ale ten zápach zas tak ne. Když bych usoudila, že je mrtvá, odsunula bych ji bokem do opuštěného houští. Buď si na ní pochutnají třeba mravenci nebo jiní mrchožrouti a příroda dokoná zbytek.

 8. Zalezi, kde by byla … vacice umi predstirat smrt velice verohodne, vcetne peny u huby a mrtvolneho zapachu. Takze pokud by lezela na silnici, kde by ji mohlo prejet auto, soupla bych ji na stranu. Pokud by byla na ceste, kde auta nejezdi, nebo ji nehrozi jine nebezpeci, nechala bych ji byt.

 9. bála bych se vztekliny, ale pokud by to šlo, odtáhla bych ji stranou a oznámila ochranářům přírody, policii….

 10. S touto situací jsem se na NZ setkal, ovšem zvíře bylo evidentně mrtvé. Klackem jsem uklidil mimo silnici a nechal být ať si příroda poradí.

 11. Situace s těmito znaky napovídá, že vačice upadla do stavu zvláštní strnulosti, aby odvrátila hrozící napadení. Chce se vyhnout střetnutí s agresorem nebo predátorem, odradit je. Asi bych ji odtáhl ze silnice stranou, alespoň do příkopu, a nechal být. Jestli opravdu jenom strnula, probere se a otřepe a aspoň ji nepřejede auto. A jestli už není živá, aspoň se vrátí do lůna přírody.

  1. Vačice si při hraní na mrtvé produkují zapáchající sekret, který jejich aktu dodá na důvěryhodnosti. Soudím tedy, že je vačice živá a plně při vědomí. Proto bych se jí asi ani nedotkla. Mám vačice ráda, takže je zde pravděpodobnost, že bych si pořídila její fotografii.

  2. Jelikož neznám vačice, předpokládala bych, že je mrtvá.
   Proto bych se přiblížila, abych jí tělo odtáhla ze silnice.
   Pak bych zjistila, že se mílím a snažila bych se rychle opustit místo.

 12. Vzhledem k mrtvolnému puchu je zvíře evidentně v pokročilém stádiu rozkladu, takže není moc co řešit – nejvhodnější je ji bezdotykově odtáhnout mimo silnici. Pokud by ovšem hádanka zněla „bezzápachově“ a zvíře by případně bylo živé, bylo by vhodné to zkusit a pak se rozhdnout co dál. Kdyby to byl čerstvě sražený zajíček, tak bych hned věděla…:-)

 13. Pokud ji vyhodnotím jako ohrožení a zadání na mě tak působí (Mohla by být ještě živá, nakažená něčím infekčním,..), tak zavolám nějakému odborníkovi, který má takové věci na starosti, aby to náhodou nebyla otrava nebo šíření nějaké nebezpečné nákazy, jak pro lidi tak pro zvířata), nahlásím její pozici a půjdu dál. Pokud vyhodnotím, že ji prostě jen srazilo auto a je už v rozkladu, tak ji nejspíš půjdu prozkoumat, pronesu si v duchu vděčnost Zemi za zázrak koloběhu života, možná ji tam nechám, aby ji potkali další lidi a mohli se taky zamyslet nad životem a smrtí.. ostatně kdyby byly podél silnic hromady smradlavých zvířecích mrtvol, tak bychom se třeba k silniční dopravě stavěli jinak.. protože „Co oči nevidí, srdce nebolí.“

 14. Pokud je zdechlá – tedy jednoznačně kadaver, nechám ji být. Kvůli přenosu infekce nebudu riskovat. Pokud by ještě byla životaschopná naložím ji na hustou větev (samozřejmě v rukavicích a minimálně s šálou nebo kapesníkem přes ústa a nos) do přírody.

 15. Zatím jsem se setkala jen s chcíplou myší na cestě. Tu jsem klacíkem odpinkla do dáli, aby neobtěžovala mrtvolným zápachem nebo aby na ni někdo nešlápnul a neuklouznul. Jak je velká taková vačice? Jestli se dá přepravit klacíkem (tedy se neprobudí, když na ni tím klacíkem sáhnu anebo jestli proces rozkladu nepostoupil natolik, že by byla potřebná lopata, kterou s sebou na procházce samozřejmě nemám), tak ji odstrkám pryč z cesty

 16. Pěna u huby a zápach , myslím , že bych se o resuscitaci už nepokoušel , ať odpočívá v pokoji a příroda se postará …

 17. Necham ji tam lezet. Sice se nebudu citit dobre, s vedomim, mela bych ji nekde pohrbit, ale myslim si, ze bych se bala.

 18. Položím mrtvé tělo vačice do přírody, aby ji nezraňovaly projíždějící auta

 19. Že by to jenom dělala že je mrtvá? Ale takhle dobře? Stejně bych myslel že je mrtvá a nevím, jestli bych s ní něco dělal, mrtvoly mi nahánějí strach.

 20. ze školy si pamatuji, že vačice umí věrohodně předstírat, že je mrtvá a ještě při tom příšerně smrdět, když se cítí ohrožená. Takže bych ji obloukem obešla, abych ji ještě víc nestresovala.

 21. Zkusím, jestli je ještě živá a když ne, tak ji odtáhnu nabok do přírody a ona si už poradí.

 22. Taky milujeme běžky. I zvířata. Takže kdyby šla vačice nějak oživit… Díky za hádanky a zdravíme ze Šumavy! Hanka a Láďa

 23. Opravdu má tohle něco společného s lidskou psychikou?? Přejeté chudák zviřátko? To jsem teda zvědav:)!

 24. Ak zapácha a podľa jej vzhľadu je v rozklade, potom to znamená, že je už dlhšiu dobu mŕtva a akékoľvek pokusy oživiť ju sú zbytočné. Takže nechám na prírodu, nech s ňou urobí to, čo zvykne s kadávermi robiť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *