Jak se 💡 opravdu dostat z psychických PORUCH

Na začátku jedna pozvánka: 💡 Chcete pochopit, jak funguje lidská osobnost? 💡 Co máme všichni ve vrstvách psychiky mimo běžné uvědomování? 💡 A čím ve skutečnosti jsou depka, závislost, sebepoškozování nebo úzkost?

Tak pojďte na 💥 online minikurz – první živý webinář 💻 se vysílá už tento čtvrtek! (Záznam bude.)

Probereme HLUBOKÉ PŘÍČINY častých psychických poruch. Objevíme společně, v jakých částech osobnosti pramení a že jde často o věci táhnoucí se z dětství. Díky pochopení se pak ukáže i cesta ven. Vše probereme na příkladech a srozumitelně 👍

A teď aktuální, související téma:

Pomůže depresivnímu člověku rozveselení? Mělo by – kdyby byl hlavním problémem smutek.
Podobně by mělo u závislostí fungovat, že dotyčný prostě přestane pít, nakupovat, přejídat se a tím by mělo být vyřešeno.
A někdo, kdo se řeže, toho prostě nechá.

Jenže všichni víme, že to takhle nefunguje. To by byl svět příliš jednoduchý 🙃

Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie,

dnes se podíváme na to, co vlastně musíme léčit, když se chceme zbavit duševních trápení.

Jde o to, že ty běžné příznaky – u deprese třeba smutek, u závislosti bažení apod. nejsou podstatou potíží. Proto taky nepomáhá léčit je. Resp. nepomáhá to na dlouho.

Nemocné jsou 🕳️ hlubiny osobnosti – tam se musíme ponořit a najít, co nefunguje správně, abychom věděli, co opravdu léčit.

Tím není řečeno, že léky a jiné standardní postupy jsou špatně – díky za ně, protože pomáhají. Ale nezvládnou vše. Například antidepresiva člověka povytáhnou z bahna a dají mu tak sílu něco v sobě a svém životě změnit, aby se už do toho bahna znovu nepropadl. A tu změnu musí udělat sám – na to už žádné prášky nejsou.

Ve své osobnosti máme několik částí ▪️🔸🔻▫️🔹  Když budete chvíli naslouchat svým myšlenkám, tak ty části rozeznáte. Každá z nich generuje určitý typ myšlenek: Bude tam racionální hlas, pak určitě nějaký ustrašený, někdy tam bude hravý a rozpustilý hlas, a zcela jistě najdete i poučovací, kritizující a někdy až 😠 shazující a krutý hlas.

Velmi často bývá největší problém s tou 😡 kritickou a poučovací částí – pokud je moc silná až krutá, utlačuje ty zbývající, bere člověku sebedůvěru, lásku k ostatním a radost ze života. Výsledkem je naopak vztek na sebe nebo na svět, případně touha vypnout na chvíli tuhle část pomocí alkoholu, jídla nebo bolesti.

Cestou je 💡 vyznat se v tom a dát ty jednotlivé části, které máme už od dětství, do jejich mantinelů a do vzájemné rovnováhy. To je skutečné řešení mnoha psychických problémů a poruch.

Osobnost si můžeme představit jako jezero, na které se díváme ze břehu. Vidíme jen hladinu – a tak třeba někoho, kdo nemůže a trápí se v beznaději, nebo někoho, kdo si zdánlivě nepochopitelně ubližuje. Abychom zjistili, proč to dělá a jak si může pomoct, na to musíme pod hladinu, kde jsou různé spodní proudy, obludy, bahno, ale taky hezké a zdravé ryby a rostliny.

Zajímá Vás, jak ty hlubiny 💡 prozkoumat a pochopit? Důkladně a srozumitelně to probereme v online kurzu 💥 HLUBOKÉ PŘÍČINY častých psychických poruch.

Kurz se skládá ze 📺📺 dvou živých webinářů, v nichž si všechno vysvětlíme a kde budete také moct 👫 pokládat otázky, které přímo ve vysílání zodpovím. Jestli vysílání nestihnete, nevadí, budete se moct potom podívat ze záznamu.

Součástí kurzu je i 📃 písemné shrnutí toho nejdůležitějšího a offline diskuse. Začínáme už tento čtvrtek 💥

Těším se na případné virtuální setkání a přeju Vám krásné dny,

💚 Michaela Peterková
_________________________

PhDr. Michaela Peterková

Psychologické weby, testy, programy

💡 Nový online kurz HLUBOKÉ PŘÍČINY ČASTÝCH PSYCHICKÝCH PORUCH

newsletter z 2/24

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *